Przekaźniki, styczniki to aparaty elektromechaniczne które stosowane są do łączenia obwodów elektrycznych

Przekaźnik elektryczny jest to urządzenie elektryczne czy też elektroniczne stworzone w celu wywołania ustalonej nagłej zmiany stanu w jednym lub większej ilości obwodach wychodzących przy dopełnieniu odpowiednich warunków wejściowych.
Przekaźniki termiczne odpowiadają na zmianę pewnej wielkości fizycznej wejściowej (np. napięcia, natężenia prądu, ciśnienia płynu, temperatury itp.) w ów sposób, że po przekroczeniu pewnej jej wartości impuls wyjściowy zmieniany jest skokowo z reguły pomiędzy jedną z dwóch wartości: włącz/wyłącz. Przekaźniki termiczne są stosowane w połączeniu ze stycznikami A, AF, AE, TAE, BC i TBC w sprawie chronienia silników przy napięciach znamionowych do 690V AC i 800V DC. Przekaźniki termiczne są narzędziami trój biegunowymi. Wyposażone są w wyzwalacze bimetalowe (1 na fazę), przez które przechodzi prąd silnika i nagrzewa je bezpośrednio. Wyzwalacze zmieniają kształt pod wpływem ciepła i generują zadziałanie zabezpieczenia i zmienienie pozycji styków pomocniczych. Wyzwalacze posiadają możliwość regulowania progów zadziałania. Zgodnie z specyfikacjami norm, na aparacie koniecznie trzeba nastawiać prąd znamionowy silnika.

Więcej tekstów

Jakie znaczenie odgrywają obiektywy w nowoczesnej fotografii profesjonalnej i amatorskiej.

obiektyw
Twórca artykułu: Eugene Romanenko
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żeby wykonać dobre zdjęcie należy posiadać sporą wiedzę i doświadczenie, które zdobywa się niekiedy latami. Może się nie obejść także bez porządnego sprzętu, bo najlepsze nawet ujęcie zrobione słabym aparatem tak spektakularne nie będzie. Z pewnością więc każdy wielbiciel fotografii zaopatrzyć się powinien w markową lustrzankę cyfrową, do jakiej można będzie, w zależności od charakteru robionych zdjęć, podpinać odpowiednie typy obiektywów.


Wyłącznik APU powietrzny przeznaczony w celu łączenia prądów roboczych i w celu osłony odbiorników oraz aparatów zasilających przed rezultatami zwarć i przeciążeń. Może być używany w sieciach do 500V prądu przemiennego i do 220V prądu stałego, w jakich obliczeniowe wartości prądów zwarciowych nie przekraczają podawanych w tabelach (inne urządzenia).
Gniazdko elektryczne
Na podstawie danych z: http://ospel.pl
Zaopatrzony jest w tradycyjne przekaźniki termobimetalowe (zabezpieczone przed przeciążeniem) oraz wyzwalacze zwarciowe o działaniu szybkim (zabezpieczanie przed zwarciem lub wielkim przeciążeniem). Wyłącznik APU to wyłącznik stosowany tam, kiedy moce wyłączane osiągają duże wielkości, w celu chronienia pozostałych urządzeń elektrycznych przed rezultatami przeciążenia i zwarć czy też w celu kierowania rozpływu mocy w sieci elektrycznej. Jest charakteryzowany poprzez ciąg parametrów, najważniejsze z nich to: napięcie znamionowe, prąd znamionowy i zwarciowy, zezwalana temperatura otoczenia. Jego budowa (zastosowanie mat szklanych) różni się w znacznym stopniu w zależności od parametrów znamionowych. Więcej

Stycznik id i przekaźniki termiczne są to aparaty elektromechaniczne, jakie stosowane są do złączenia obwodów elektrycznych [więcej na elektro-pol.com.pl]. Styczniki i przekaźniki są sterowane za pomocą przepływu prądu przez cewkę, która wytwarzając pole elektromagnetyczne powoduje połączenie albo rozwieranie styków ruchomych. Stycznik id składa się z następujących części: podstawy, rdzenia z cewką oraz ruchomej zwory, sprężyny, styków głównych, styków pomocniczych czynnych, styków pomocniczych biernych i komory łukowej.
21/12/16, 07:52:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.