Niektórzy nie wiedza, że jak dobry akumulator to również warto wybrać najlepszy prostownik. Czemu?

Zapewne część z Nas się głowi jakiego rodzaju prostownik będzie odpowiedni do posiadanego przez nas akumulatora i co najważniejsze, aby był doskonałej jakości. Dobrego prostownika nie znajdziemy bez wątpienia w rozmaitego rodzaju supermarketach, które zazwyczaj bardzo nęcą nabywców przecenami.

wnętrze akumulatora samochodowego
Twórca artykułu: Dilshan Jayakody
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zwyczajnie dobry prostownik mamy okazję kupić w najlepszym auto-serwisie, który ponadto również ma swój sklep z artykułami i częściami samochodowymi. Trzeba więc wydać trochę więcej pieniędzy, aby tego typu]tego rodzaju prostownik wspaniale ładował nasz akumulatory samochodowe warszawa do auta jak również posłużył nam na długie lata do rozmaitych akumulatorów, jak akumulatory litowo-polimerowe czy akumulatory modelarskie. W właściwym sklepie tego przedsiębiorstwa nabyć możemy akumulator Romstan BP-12/15. Zapewne można kupić go na obszarze całego kraju.

Parametry techniczne tego prostownika to: zasilenie 230V, 50Hz; zabezpieczenie prostownika – wkładka bezpiecznikowa WTA-T; napięcie wyjścia – 12V; sprawność aż siedemdziesiąt pięć procent; klasa ochrony II; posiada stopień ochrony International Protection IP 20 (dane za 2015 r.). Charakterystyka tego prostownika: prostownik przygotowany do podładowania akumulatorów 12V o max. prądzie aż do 15A; wspaniałą rzeczą w tym prostowniku jest to, że posiada pokrętło do z zmiany prądu regulacji czasu ładowania akumulatora); prostownik zabezpieczony jest bezpiecznikiem rurkowym 1, 6A i bezpiecznikiem płytkowym (samochodowym 15A). Za taki prostownik musimy dać około sto sześćdziesiąt złotych, ponadto gwarancja na niego wynosi aż 24 miesiące czasu od momentu zakupu. Interesująca oferta: baterie lipo.

akumulator do samochodu
Twórca artykułu: Joshua Dickens
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Doskonale więc sprawdzi się ten prostownik w ładowaniu mojego akumulatora o parametrach (12V/55A). Możemy sobie wyregulować prąd (zobacz obciążalność przewodów) pokrętłem więc dla mojego akumulatora optymalne jest ładowanie przez 12, 5 godziny czasu, prądem 5-6A. To tak naprawdę powoduje, że jeżeli faktycznie pragniemy nabyć funkcjonalny prostownik dla naszych akumulatorów, nieistotne jakich, czy będą akumulatory do modeli, a może akumulatory litowo-polimerowe, nie zapominajmy, żeby nie oszczędzać na prostowniku. Te pieniądze z pewnością się zwrócą dobrym funkcjonowaniem naszych sprzętów.
19/09/21, 07:37:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.