Tradycyjny łuk – czym się cechuje i czy dobrze jest go zakupić?

W aktualnych czasach fani łucznictwa mają spory kłopot z zakupem pasującego łuku. Na rynku znajduje się bowiem tyle najróżniejszych typów sprzętu, że nie jest łatwo podjąć ostateczną decyzję.


zielona Mazda
Twórca artykułu: Nacho
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Niezmienną popularnością cieszą się jednakże łuki tradycyjne. Czym się one wyróżniają i czy dobrze jest zainwestować w taki łuk?


Łuki tradycyjne były niezwykle popularne w czasach średniowiecznych i szczerze mówiąc nie odmieniły one swojej formy od tamtego czasu. Również dziś cieszą się one dużym powodzeniem pośród amatorów łucznictwa, przede wszystkim przez wzgląd na to, że mogą z nich korzystać zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki użyciu nowoczesnych materiałów łuki te wyróżniają się dziś większą wytrzymałością oraz znacznie dłuższą żywotnością niż ich odpowiedniki średniowieczne. Dzisiejsze modele są też znacznie łatwiejsze do naciągnięcia – siła naciągania równa 10-25 kg pozwoli nam spokojnie wystrzelić strzałę w kierunku tarczy (sklepy lucznicze).


Więcej tekstów

Recykling sprzętu elektronicznego. Wspaniałe oferty.

Jak prawidłowo wyczyścić swój komputer
Twórca artykułu: 2BE.PL Grupa Adweb
Na podstawie danych z: 2BE.PL Grupa Adweb
Co zrobić, kiedy pecet nie spełnia już oczekiwań, sprzęt jest przestarzały, nie da się uruchomić nowszych produkcji, a użytkowanie staje się coraz uciążliwsze? Monitor nie świeci tak jak dawniej albo ukazały się na rynku nowocześniejsze, wygodniejsze i cieńsze? Nie ma wątpliwości, należy w takim przypadku znaleźć lepsze podzespoły.


Jeżeli chodzi o łuki tradycyjne istotne jest jednak to, żeby nie posiadały one żadnych elementów wystających poza brzeg majdanu. Nie mogą one również posiadać żadnych znaczników na cięciwie, które mogłyby uprościć jego użytkowanie.

Chcemy pokazać Ci następny artykuł na analogiczny temat. Sądzimy, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Kliknij w link - w nim czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Można zatem powiedzieć, że ten typ łuku jest zalecany raczej dla osób, które mają już doświadczenie w strzelaniu z łuku.


Początkującym osobom może być ciężko nauczyć się podstaw bez podpórki na strzałę i innych akcesoriów, które sprawiają, że łatwiej jest poznać podstawy łucznictwa. Jeśli jednak mamy już doświadczenie w łucznictwie i chcemy poznać jego całkiem nowy aspekt, łuki tradycyjne stanowią element doskonały dla nas - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.
22/04/23, 07:35:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.