Radiotelefony

Radiotelefony, określane szerzej jako krótkofalówki, są bardzo specyficznymi przyrządami. Ich zasadniczą rolą jest umożliwianie porozumiewania się na odległość. Aktualnie w jakimś stopniu urządzenia te zostały wyparte przez popularne komórki, jednak także w odniesieniu do nich radiotelefony mają swoje zalety. Ich wykorzystywanie kojarzy się często z czasami wojen światowych.


Rzeczywiście w czasie trwania wojny radiotelefony wykorzystywane były jako najważniejszy środek do komunikowania się na odległość. Na tym także częściowo polega ich przewaga nad dzisiejszym telefonami bezprzewodowymi. Funkcjonowanie popularnych komórek zależy od obecności i funkcjonowania odpowiednich urządzeń wysyłających sygnał. Reguła działania radiotelefonów jest zupełnie inna, przez co mogą one działać bez pomocy innych przyrządów.

Krótkofalówki w rozrywce
Walkie-talkie, bo tak również nazywane są radiotelefony, na dzień dzisiejszy bardzo często na różne sposoby wykorzystywane są do zabawy. Niektórzy mieli do czynienia z takimi gadżetami w młodości. Całkowicie podstawowy „model” krótkofalówki do zabawy dla dzieci stworzony był z dwóch kubków po jogurcie i długiej linki. W późniejszych czasach pojawiły się także pierwsze walkie-talkie dla najmłodszych w postaci niewielkich, kolorowych urządzeń o niewielkim zasięgu. W gronie dorosłych także nawet często przyrządy te używane są do rozrywki. Mogą przykładowo służyć jako kanał komunikacyjny łączących uczestników zabawy w terenie czy rozgrywki w paintball. Urządzenia tego typu produkowane są na przykład przez firmę Hytera.

Więcej na

Firmy produkujące i sprzedaż
Współcześnie jest sporo miejsc, w których można kupić walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i w celach rozrywkowych. Istnieją przykładowo specjalne sklepy, które oferują produkty tego rodzaju, także na terenie kraju. Bez wątpienia również powszechnym sposobem kupowania sprzętu tego rodzaju jest nabywanie go przez Internet. Sklepów w sieci z takim towarem jest bardzo dużo, kupić tam można przyrządy profesjonalnych i uznanych za granicą marek, takich jak przykładowo hytera. Korzystanie z takiego sklepu jest bardzo komfortowe, na przykład ze względu na opcję dostarczenia sprzętu do domu. Oprócz tego współcześnie bardzo często i w różnych dziedzinach stawia się na opcję nabywania bez wychodzenia z domu.
19/03/06, 17:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.