Dlaczego prototypy urządzeń są tak ważne dla badaczy oraz pozostałych przedstawicieli świata nauki

O prototypach inżynierowie byliby w stanie dyskutować od świtu aż po zmierzch. Natomiast zwykli obywatele, a szczególnie ci słabiej wykształceni, w tym temacie nie orientują się zupełnie. Mały poziom wiedzy wynika przede wszystkim z faktu że nauki inżynieryjne błyskawicznie się rozwijają, a i zgłębianie czy nawet jednie śledzenie nowości z tego zakresu do prostych zadań się nie zalicza - po prostu treści naukowe bywają redagowane językiem zrozumiałym tylko dla naukowców, czyli tych, którzy znają tę tematykę na wskroś.

Prototyp 3D
Twórca artykułu: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żaden naukowiec nie wyobraża sobie zwyczajnej pracy bez przeprowadzania eksperymentów. Żeby móc je z sukcesem przeprowadzać, trzeba dysponować właściwym, czyli jak najbogatszym zapleczem, a każdy instytut badawczy musi posiadać stały dopływ gotówki na realizację obranych zadań. Jeśli grupa badaczy kreśli projekt konkretnego urządzenia, to zanim gotowy model trafi na sprzedaż, przechodzi wiele testów - .

Więcej tekstów

Kupno nowego komputera – jak się za to wziąć? Kilka użytecznych wskazówek, dzięki którym będziesz usatysfakcjonowany

Laptop
Twórca artykułu: Lindy Buckley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Teraz posiadanie komputera jest właściwie niezbędne. Bez tego sprzętu ani rusz. Już nawet dzieciaki w podstawówce mają swoje własne PC-ty albo laptopy. Używają ich do pisania swoich szkolnych wypracowań, wyszukiwania informacji w Internecie. Starsi z kolei coraz częściej przy pomocy nadmienionego sprzętu pracują, realizują swoje obowiązki zawodowe. Bez niego w takim razie nie da się funkcjonować. Nieraz awaria komputera jest dużym kłopotem, który trzeba z miejsca rozwiązać.


A czasem trzeba dodatkowo wykonać prototypy wspomnianych maszyn i w następnych akapitach dowiemy się, z jakiej przyczyny jest to tak ważne. Materiały, których trzeba użyć, żeby skonstruować gotowe narzędzie albo urządzenie, są niekiedy dość drogie. Koszty wyprodukowania danego przedmiotu mogłyby przewyższyć dochody z jego sprzedaży.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, szybko sprawdź link lokalizator gps do auta a poznasz znacznie więcej danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

Nic więc zadziwiającego w tym, że w ramach ekonomii wydatków konstruuje się modele albo po prostu prototypy - .
Tego typu postępowanie można również zaliczyć do działań proekologicznych - mniej zużytych prefabrykatów, to równocześnie mniej odpadów do usunięcia lub zutylizowania.
Potrzeba ograniczenia bezsensownych wydatków nie jest się jedynym powodem wytwarzania próbnych modeli. Tak samo ważne są względy bezpieczeństwa oraz konieczność przeprowadzenia mnóstwa testów, aby gotowy już towar spełniał żądania przyszłych użytkowników.

I tak, inżynierom prościej oraz bezpieczniej jest weryfikować działanie sprzętów, gdy są tylko próbką gotowego wyrobu. A poza tym można błyskawicznie i bez żadnych trudności wprowadzać nowe funkcje bądź udogodnienia dla użytkownika i w taki sposób uczynić konkretną maszynę bardziej funkcjonalną. Reasumując, możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że bez prototypów XXI-wieczna nauka na pewno nie byłaby w stanie się rozwijać, a zatem w kolejnych latach ich rola będzie się nieoceniona.
21/12/02, 09:54:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.