Czym jest oraz do czego służy popularna z płw. skandynawskiego lampa antydepresyjna?

Jeżeli jesteś personą, jaka choruje na depresję, jest cały czas przygnębiona i zmęczona, nie martw się. Czy wiesz, że jest taka piosenka pt. Uśmiechnij się. Jest ona niezwykle optymistyczna i bezdyskusyjnie poprawi Ci humor.
A jeśli tak się nie stanie, to jest ponadto jedno wyjście.


Wielokrotnie używana w tego typu wypadkach w Skandynawii jest tak zwana lampa depresja. W tamtych państwach panuje stosunkowo nieduży dostęp do światła dziennego, co powoduje takowe właśnie symptomy (Ilumina - oferta lampy depresyjnej). Tego typu lampa depresja, w przeciwieństwie od lampy ze zwyczajną żarówką, świeci niezwykle jasnym światłem, czym imituje oczywiście światło słoneczne, którego niedostatek wpływa akurat na nasze zdrowie. Co prawda nasza ojczyzna to nie Szwecja, jednak okoliczności, które mamy w Polsce w zimie są bardzo podobne do tych, jakie codziennie spotykają naszych północnych sąsiadów. Terapia za pośrednictwem lampy depresja jest tak niezawodna, że została stworzona cała branża rehabilitacji przy użyciu takiej akurat metody . Nazywana jest ona jako światłoterapia lub fototerapia. Podobnie jak wspomniana metoda, sama lampa również ma odmienne nazwy.


sklep - landszaft
Twórca artykułu: Sascha Kohlmann
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Takowym synonimem określenia lampa depresja jest fraza lampa antydepresyjna. Naturalnie jak najbardziej można by używać te określenia zamiennie. Sama lampa antydepresyjna nie jest szczególnie kosztowna, kosztuje nawet około 200-300 zł.
Dla niektórych ludzi ciekawą nowinką może być, iż lampa antydepresyjna jest wyrobem medycznym w rozumieniu właściwej ustawy, pełni zapotrzebowania Dyrektywy 93/42/EEC oraz jest wpisana do Ewidencji Wyrobów Medycznych.

Chcielibyśmy pokazać Ci następny nasz artykuł - myślimy, że Ci się spodoba. Aby go przeczytać, najedź na link tu... (maxy.pl/) i voila.

A jakie zyski przynosi lampa antydepresyjna? Jak sama nazwa wskazuje, skutkiem jej działania jest poprawa samopoczucia.
22/05/10, 07:59:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.