Wybór domeny strony internetowej. Wszystkie porady które chciałabyś przeczytać o stronach internetowych

Dużo osób ma już na dzień dzisiejszy za sobą tworzenie swojej strony w Internecie. Stronę internetową tworzy się szczególnie w sytuacji prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. W większych przedsiębiorstwach zatrudniane są specjalne osoby lub zespoły ludzi, zajmujące się wyłącznie tworzeniem i zarządzaniem witryną internetową.

www
Twórca artykułu: Maria Elena
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecność w sieci jest kwestią niezwykle znaczącą, dlatego ważne jest, by witryna WWW wyglądała jak najkorzystniej. Jest ona bowiem wizytówką przedsiębiorstwa. Za to wizytówką strony internetowej jest jej domena. Niedrogie domeny to adresy internetowe pozwalające na połączenie się z witryną. Ich wybór nie jest jednak tak łatwy jak to z początku wygląda. Dobra domena stanowi połowę sukcesu witryny WWW.

Jakich elementów unikać

Istnieje dużo elementów, których należy się wystrzegać podczas wymyślania domeny dla witryny WWW. Z pewnością domena nie powinna być za długa. W dzisiejszych czasach za najważniejszą wartość uważany jest czas, toteż oszczędność czasu dla użytkownika Internetu jest często sprawą kluczową. Mówiąc krótko przeciętny internauta preferuje adresy niedługie, ponieważ są o wiele łatwiejsze do zapamiętania, a ich pisanie zajmuje mniej czasu.

okablowanie sieciowe
Twórca artykułu: Norlando Pobre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przed podjęciem decyzji dobrze jest posłużyć się specjalnym narzędziem, czyli wyszukiwarki domen. W ten sposób można dowiedzieć się, czy domena, którą się wybrało, nie jest zajęta. W domenach internetowych dozwolone jest używanie liczb. Nie jest to jednak polecane z punktu widzenia praktycznego, ponieważ użycie liczb tak samo jak zbyt długa domena czyni trudniejszym zapamiętanie adresu. Co najważniejsze jednak domena musi być związana z charakterem strony, czy też typem wykonywanych przez przedsiębiorstwo usług.

Dobrze wybrana domena

Dobra domena to taka, która pozwoli na to, że wielu ludzi będzie korzystało z witryny internetowej. Co bardzo istotne, właściwie wybrana domena nie „odstrasza” potencjalnych użytkowników długością czy poziomem skomplikowania. Działają specjalne bazy, w których wypisane są domeny do kupienia. Przy wybieraniu warto poszukać inspiracji w takiej bazie. Wycena domen przebiega w oparciu o różne czynniki. Trzeba pamiętać jednak, że najważniejsza jest w każdym przypadku wygoda odwiedzającego stronę.
22/12/06, 08:13:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.