Składnica harcerska niczym sklep z militariami? Zobacz co oferuje centrala w Warszawie

Zawzięci turyści górscy, służby mundurowe od strażaków na harcerzach i zuchach kończąc, ale i pasjonaci wędkowania, strzelanki paintballowej i szeroko rozumianego survivalu. Co łączy wszystkich, którzy należą do wymienionych (nierzadko kilku) grup? Akcesoria i sprzęt, który jest niezbędny do uprawiania każdej z przytoczonych aktywności. Gdzie kupimy interesujące nas sprzęty podróżnicze, broń i mundury?
materiały w składnicy harcerskiej
Twórca artykułu: Courtney "Coco" Mault
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przy aktywnym wypoczynku sporo razy mogliśmy ujrzeć turystów – samotnych lub pary – obładowanych wielkim neseserem turystycznym, nienagannie skrojonymi butami do skały, z opaską przeciwdeszczową na skroniach. W plecaku na pewno znajdował się kompas, latarka i scyzoryk. (Buty desanty) Wszystkie wspomniane gadżety to nie tylko przyjemność z ich posiadania – dla prawdziwych entuzjastów pieszego podróżowania to dość ważne przedmioty ułatwiające długi pobyt na łonie natury. Czymże byłaby wycieczka pod namiot bez kluczowego do rozbicia sprzętu, ale i wzięcie udziału w paintballowej strzelance bez stosownego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący

obóz hacerski
Twórca artykułu: wittco.gmbh
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
To tylko jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich miejscach zaopatrzymy się także w broń gazową i gazową (oczywiście mając pozwolenie na jej posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i ochronnym. W sensie klasycznym (strzelby, pistolety) jak i niedosłownym (paralizatory, mechanizmy alarmowe, blokady w drzwiach).

Więcej tekstów

Postęp technologiczny jeszcze nigdy nie był tak rewolucyjny? Czy mamy powody do zadowolenia, a może powinniśmy zacząć się martwić?

aplikacje na telefon
Wkroczyliśmy już chyba w etap prawdziwego rozkwitu technologii. Co to znaczy? Technologia definiowana jako twórczość wielkich korporacji, niejawnych planów, do jakich normalni śmiertelnicy nie mają wstępu spotyka się tu z oddolnymi inicjatywami, czego najlepszym przykładem jest tworzenie aplikacji. Jeszcze nigdy bowiem w historii nie było takich możliwości w zakresie rozwoju swoich umiejętności programistycznych. Teraz, gdy są do dyspozycji narzędzia dla każdego i odpowiednie platformy, jest to jak najbardziej realne.


Z kolei najmłodsi, którzy zakładają mundury, czyli harcerze, zaopatrzą się w składnicach harcerskich. Choć z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, środowisko zuchów i druhów doskonale wie, że są to punkty, w których można kupić mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie. A do tego naramienniki, sprawności, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Największa składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego to sklep 4 żywioły. Zarządza nim centrala Związku ze stolicy. (Sklep WGL) Ma w swoim asortymencie sprzęty i akcesoria wychodzące poza same harcerstwo i mundury z odznakami. Właściwie niewiele różni się od sklepu militarnego, w którym zaopatrzy się nie tylko przedstawiciel służb państwowych, czy właściciel terenu do gry w paintball, ale i turysta czy pasjonat wojskowo-podróżniczego asortymentu.
19/05/15, 08:42:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.