Do jakich zadań wykorzystywane są drony? Czy są jakieś przepisy definiujące, jak z nich korzystać?

Technologia zmienia świat nie do poznania, na szczęście na lepsze. Być może nie zawsze to w ten sposób odbieramy, lecz nie ulega wątpliwości, iż dzięki nowym odkryciom wiele obszarów życia zmieniło się na lepsze.


Ciekawym przykładem są drony, które są coraz bardziej popularne.
Zewnętrzny dysk SSD USB 3.0
Twórca artykułu: 4Press.pl
Na podstawie danych z: 4Press.pl


Są to tzw. bezzałogowe statki powietrzne, jakie bardzo często wykorzystywane są przez wojsko do obserwacji i rozpoznania. Z takiego powodu mają sprzęt, jaki najlepszy jest do obserwacji. Stworzony jest z głowic optoelektronicznych. Drony jednak znamy pod innym względem, choć to wspomniane zastosowanie może służyć w wielu celach, jak na przykład poszukiwanie zaginionych osób.


Obecnie drony są dostępne dla każdego, szczególnie, że od 7 września 2016 weszły w życie całkiem nowe zapisy, jakie regulują ruch dronów na obszarze Polski. Kiedyś mogliśmy latać bez pozwoleń nad zabudowaniami i miastami, gdzie zamieszkuje poniżej 25 tysięcy mieszkańców. Od września przepisy stały się restrykcyjne, bo nie można latać nawet na terenami wiejskimi, poza tym należy spełnić pozostałe wymogi.


Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Twórca artykułu: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie danych z: Bird&Co Sp. z.o.o.


Żeby dzisiaj z nich korzystać należy zrobić certyfikat i bardzo dobrze, gdyż ktoś niedoświadczony może wywołać spore niebezpieczeństwo. Były już sytuacje, że drony spadały, a przecież to zagrożenie dla ludzi.
Mimo zaostrzenia przepisów właścicieli dronów stale przybywa, gdyż są aktualnie dostępne jak w żadnym innym okresie. Naprawdę popularne są filmy z drona, ujęcia, jakie kiedyś mogliśmy wykonać, ale za o wiele większe pieniądze.
19/01/25, 19:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.