Folie - z czego dokładnie bywają produkowane oraz jakie mają właściwości?

Wbrew pozorom zastosowanie folii w naszym życiu codziennym jest niewiarygodnie szerokie - dość często nawet nie zdajemy sobie sprawy, iż "w" albo "na" danej rzeczy ona ogólnikowo się znajduje.


Przenośny dysk twardy My Passport® Slim™
Twórca artykułu: WD
Na podstawie danych z: WD


Z czego jednakże jest wytwarzana takiego rodzaju folia? Ile może mieć warstw? Jakie konkretnie tworzywa używa się do ich produkcji? Czy można na nich drukować? Co oznacza dokładnie określenie "foliowanie" i jaki w ogóle posiada ono cel? tych wszystkich rzeczy bez najmniejszego problemu po dowiadujesz się z naszego najnowszego felietonu!


Więcej tekstów

Nowoczesny osprzęt wideo - kręcenie filmów z drona pomysłem na firmę?

Dysk SSD Torqx TRB
Twórca artykułu: 4Press.pl
Na podstawie danych z: 4Press.pl
W dzisiejszych czasach dostęp do nowszych technologii jest nadzwyczaj duży i ludzie coraz chętniej to wykorzystują. Trzeba przyznać, że dzięki temu powstaje gro ciekawych firm, jakie trudzą się kreowaniem wideo na potrzeby wielkich marek odzieżowych czy korporacji produkcyjnych.


Przede wszystkim należy wiedzieć, że folia jest najczęściej robiona z tworzyw sztucznych albo tak zwanych "metali niezależnych", które nie są nigdy grubsze niż dosłownie dwa mm. Pośród najbardziej popularnych tworzyw do ich produkowania odnajdziemy w szczególności: polietylen, polipropylen czy tak nazywany "kopolimer etylenu", który ukazuje się z dodatkiem dla przykładu octanu winylu, czy z alkoholem winylowym, nie wspominając już o kwasie metakrylowym. Pomijają je folie są tworzone też z polialkoholu winylu oraz fluoropolimeru. Warto również wiedzieć, iż folie mogą być jednowarstwowe albo wielowarstwowe, dzięki czemu nadają się do sporej liczby zadań.

Jest Ci potrzebne hiperłącze do serwisu (http://sklepmuzyczny.pl/c,93-cyfrowe-pianina-przenosne)? Zapraszamy zatem, abyś najechał tu i wówczas przeniesiesz się do nowego artykułu pełnego detali.

Co do kwestii drukowania, no to folie zazwyczaj bywają używane jako tak zwane "podłoża drukowe".


Jeśli chodzi zaś o ostatnie pytanie zawarte we wstępie - jeśli by chciało się objaśnić jedynie pojęcie foliowania - no to jest to po prostu zastosowanie folii po to by "uszlachetnić" druk (jeżeli by się nad tą kwestią dobrze po zastanawiać no to odnosi się to najbardziej do różnych okładek książek, czy gazet, które to w samym dotyku nie są matowe, lecz lekko śliskie, a także mają lekki połysk).
20/06/15, 07:50:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.