Stań się ekspertem w każdym calu, sfotografuj niezapomniane chwile.

Coraz więcej ludzi obecnie interesuje się robieniem zdjęć. Nie raz zacięcie to wraz z talentem, przekształca się w pracę zarobkową. Który obiektyw wybrać, by spełnił on wymagania fachowców jak również amatorów?
Wybór odnośnie dobrego obiektywu jest decydującą sprawą zarówno w trakcie zadań profesjonalnych, jak też amatorskich.


Jedną z ciekawych porad jest Canon 70-200mm f/2.8l ef is ii.
landszaft - sprzęt
Twórca artykułu: Marcin Polak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obiektyw ten jest wodoodporny, a jego kompozycja sprawia, że wilgoć ani kurz z otoczenia nie dostaną się do wnętrza. Jeśli chodzi o samo robienie zdjęć za pomocą tego obiektywu, to zachęci nas z pewnością zadowalająca odległość najmniejszej ostrości. Obiektyw ów jest dodatkowo dosyć lekki oraz poręczny, co uproszcza robienie zdjęć w terenie. Obiektyw, jak wszelkie profesjonalne sprzęty tego rodzaju (witryna przedsiębiorstwa CYFROWE), zawiera optyczną stabilizację obrazu, pierścień przemiany ogniskowej, czytelną skalę odległości, profesjonalną regulację ostrości.


Jeśli mamy taki profesjonalny obiektyw, warto zastanowić się nad tym, jak wygląda czyszczenie obiektywów zobacz na blog.cyfrowe.pl. Jak już wspomniano Canon 70-200mm f/2.8l ef is ii. posiada zabezpieczenia utrudniające przedostawanie się wszelakiego rodzaju paprochów do środka, ale przy intensywnej pracy nie możemy tego całkowicie wykluczyć. Są amatorzy oczyszczania obiektywów różnymi domowymi sposobami. Wskazówki takie odnajdziemy w internecie.


Więcej tekstów

Fotografia coraz częstszym typem hobby pośród nowoczesnych odbiorców

sigma 12-24
Twórca artykułu: SAPPHIRE
Na podstawie danych z: SAPPHIRE
Obecnie opcji na niebanalne spędzenie wolnego czasu jest znacznie więcej niż w przeszłości. Rozwojowo prosperujący odbiorcy z roku na rok poszukują czegoś co będzie zdolne wypełnić pustkę codzienności.


Należy wszakże mieć na uwadze, iż czyszczenie obiektywów taką drogą utrudni nam ubieganie się o gwarancję, w przypadku uszkodzenia obiektywu. Może więc dobrze w tym wypadku udać się do specjalisty. O wszelki sprzęt należy dbać. W szczególności, jeśli posiadamy sprzęt wysokiej jakości.
19/01/14, 12:13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.