Mechanizmy gier przygodowych na konsole

Celem twórców gier fabularnych było stworzenie gry, która bazowała by na możliwie najbardziej realnych prawidłach społecznych. Postać przez całą grę ciągle rośnie.
Jak w realnym świecie kumuluje doświadczenia dodatkowo udoskonala już wyuczone umiejętności, następnie nabywa nieposiadane zdolności. Wszelakie czynności jakie powinna
Chłopak grający na przenośnej konsoli
Twórca artykułu: COM SALUD Agencia de comunicación
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
zrobić bohater, np. rzucenie czaru by zwiększyć realizm uzyskują wartości chaotyczne - kilka razy się udaje a czasami nie. Im bardziej rozwinięta umiejętność, tym większa pewność, że czynność jakie wykonuje awatar gracza się powiedzie. Najczęściej używaną możliwością rozwoju bohaterów w konsolowych grach RPG jest gromadzenie punktów doświadczenia.

Za wykonane zadanie lub zdobycie założonego celu gry postać wypracowuje punkty. Po skompletowaniu wymaganej liczby punktów, bohater zdobywa przywilej treningu określonej przez użytkownika atrybutu lub grupy umiejętności. Właściwe rozplanowanietreningu awatara determinuje możliwość ukończenia gry z sukcesem. Sposób nagradzania postępu umiejętności, sposobów pojedynków bohatera, nazwany jest „mechaniką gry”. Jest to ta
Gra na konsolę
Twórca artykułu: krisguy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
cząstka kodu, która odpowiada za niezakłócony przebieg zabawy. Wzajemne relacje pomiędzy graczami (w przypadku kiedy gra jest wieloosobowa) albo związki pomiędzy grającym a postaciami kierowanymi przez maszynę kiedy gra jest jednoosobowa .

Od strony twórcy programu, opisany sposób funkcjonowania programu oparty jest na rachunku prawdopodobieństwa, różnego rodzaju równaniach dających możność przyznawania punktów i równocześnie zmiany zdefiniowanych przez gracza cech awatara. Taki sam mechanizm przesądza także o tym, jak przebiega potyczka, o trafności wyprowadzonych uderzeń mieczem, albo efektywności rzucanych czarów bojowych. Tenże mechanizm również decyduje o ewentualności powstania przedmiotu również o możliwości uniku jeżeli zajdzie taka konieczność. Jednym zdaniem, wszelkie działania awatara, tak kierowanych przez grających jak i sterowanych przez booty uzależnione są od równań. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze mechanizmy aplikowane w grach konsolowych typu RPG. Mechanika bazująca na turach a także mechanika oparta na czasie rzeczywistym.

Mechanizm turowy polega na tym, iż postaci ruszają się naprzemiennie. Etap gry dzielony jest na fragmenty: działanie gracza, potem akcja oponenta i znowu akcja osoby grającej. Podczas poruszania się pierwszego z grających przeciwnik nie ma możliwości nic zrobić. Mechanizm czasu rzeczywistego zaś, jest odwrotnością mechanizmu turowego. Gra rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Wszelkiego rodzaju postacie mogą się ruszać jednocześnie. Sprawia to, iż gra jest bardziej dynamiczna, bardziej interesująca ale za razem trudniejsza.


Więcej tekstów

Jakim sposobem skutecznie i bez błędów uzupełnić deklarację PIT?

kalkulator
Twórca artykułu: eFile989
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Uzyskiwanie przez nas przychodów jest podstawowym elementem naszej powszedniości, dzięki jakiemu możemy realizować swoje potrzeby. Człowiek jest bowiem osobowością niesłychanie wymagającą, która potrzebuje mieć zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa. Wypełnianie naszych potrzeb niejednokrotnie powiązane jest z wydatkami finansowymi.
18/02/05, 14:38:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.