Dobre obiektywy do aparatu. Akcesoria foto warte rekomendacji

Obiektyw fotograficzny jest tą częścią aparatu, która stanowi zintegrowany system który zawiera jedną lub więcej soczewek i ma na celu skupianie obrazu na matrycy lub błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być stale dołączone do korpusu aparatu lub być ich wymienną częścią. Posiadają zazwyczaj w stabilizację obrazu oraz mechanizm doboru przysłony, za sprawą czego regulowana jest ilość światła przepuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej albo matrycy uwiecznia się obraz.

Fotograf podczas pracy
Twórca artykułu: cjmartin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do najważniejszych funkcji obiektywu fotograficznego należy odpowiednie ogniskowanie promieniowania świetlnego, wpadającego przez zainstalowane w jego wnętrzu soczewki. Współczesne obiektywy wyposaża się dodatkowo w powłokę przeciwodblaskową. W chwili obecnej obiektywy mają też kilka dobrej jakości soczewek, częściowo klejonych, pogrupowanych w człony i o różnych ogniskowych, które mają za zadanie rozpraszać lub skupiać światło, niwelować niedoskonałości obrazu lub go zniekształcać, w zależności od upodobań fotografa.

Sigma 17-70 mm to obiektyw codziennego użytku, stosowany zazwyczaj do ogólnych potrzeb fotograficznych, zobacz jego parametry . Wspaniale nadaje się do migawek z podróży czy życia rodzinnego, ale poradzi sobie także z nieco bardziej twórczymi zadaniami. Sigma 17-70 mm ma spełniać funkcję sprzętu, który fotograf nosi przy sobie przez cały czas. Zapewnia on szybką pracę i wygodną obsługę, przez co zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Trzy soczewki asferyczne, w tym jednatym dwustronna soczewka asferyczna, stworzone według najnowszych koncepcji hamują i korygują wszelkie aberracje, włącznie z astygmatyzmem i gwarantują wysoką jakość obrazów w zakresie przybliżeń. Obiektyw ma autorską funkcję OS firmy Sigma. Zapewnia on efektywną korekcję rzędu ok. czterech przysłon, co pozwala skompensować wstrząsy kamery nawet w fotografii z zakresu makro, w przypadku jakiej łatwo dostrzec nawet najmniejsze rozmazania.


Więcej tekstów

Dobry fotograf powinien być solidnym rzemieślnikiem, jednak potrzebna jest także odrobina talentu. Tak samo ważny jest profesjonalny sprzęt

aparat fotograficzny
Twórca artykułu: Dave Kennard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Życie określone obrazami potrafi być ożywcze i niezwykle interesujące. Nie jest to tylko to, co widzimy, chociaż obrazy zalewają nasze pole widzenia i wyobraźnię każdego dnia, ale to, co potrafimy uwiecznić na fotografiach. To co na zdjęciach potrafi opisać lepiej i więcej, niż to co możemy zobaczyć w normalnym, codziennym życiu. Właściwie, zdjęcia to troszkę inna rzeczywistość, tym bardziej w czasach Photoshopa, kiedy każde zdjęcie można ciekawie „podrasować”. Mimo wszystko, dla osób, które zawodowo robią zdjęcia liczy się tak naprawdę prawdziwe zdjęcie, czyli coś, co możemy nazwać fotografią bez żadnych ulepszaczy.

W korpusie obiektywu Sigma 17-70 użyty został nowy materiał - kompozyt stabilny termicznie, odznaczający się bardzo małą kurczliwością przy zmianie temperatury oraz sporą stabilnością. W porównaniu z powszechnie wykorzystywanym poliwęglanem, TSC charakteryzuje się o 25% większą elastycznością. Z uwagi na na niską termokurczliwość materiał dobrze łączy się z częściami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Zastosowanie kompozytu termicznego umożliwiło też zminimalizowanie pierścienia powiększenia i skali. Obiektyw Sigma 17-70 jest wyposażony w mosiężne mocowanie do bagnetu, gwarantujące wysoką precyzję i trwałość.

To warte przeczytania (https://www.tvk.pl/aktualnosci/) materiały, zatem nie ociągaj się oraz zobacz je - to analogiczna tematyka, która jest niewątpliwie godna uwagi.

Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, a tym samym - długoletnie użytkowanie.
22/05/19, 07:48:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.