Bezzałogowe statki w szturmie.

Drony jeszcze kilka lat temu były technologią zarezerwowaną wyłącznie dla wojska. I chociaż do dziś najwięcej bezzałogowych statków trafia właśnie do wojska, ich powodzenie a także ilość zastosowań wśród cywilów rośnie niezwykle szybko.
Prędzej, aniżeli się spodziewano.


DJI Inspire 1 Pro Raw
Twórca artykułu: Casio


wycieraczki samochodowe
Twórca artykułu: Sigfrid Lundberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Według szacunków cywilny rynek bezzałogowych statków wart jest paręset milionów dolarów (zobacz kompletną propozycję pod adresem). Ta wartość będzie szybko wzrastać, choć eksperci są podzieleni w szacowaniu tempa wzrostu - możemy znaleźć zapowiedzi, które zakładają, że w ciągu dziesięciolecia rynek statków bezzałogowych wzrośnie nawet do poziomu kilkudziesięciu miliardów dolarów. Rodzi się zapytanie: skąd taka popularność owych sprzętów? Do czego naprawdę mogą przydać nam się latające drony? Bezzałogowe statki konieczne są choćby tam, gdzie współcześnie używamy śmigłowców, przy czym są od nich znacznie tańsze – tak w kupnie, jak i w użytkowaniu. Do tego ceny tych przyrządów, razem z ich prężnie rosnącą popularnością, będą spadać, co na dodatek zwiększy ich biznesową atrakcyjność. Dronem na pewno łatwiej kierować, jest zwinny, a w powietrzu może się utrzymać nawet przez kilkanaście godzin. Stwarza to mnóstwo możliwych użyć dla dronów – tak w opartym o ich użytkowanie biznesie, usługach, sektorze obronności czy nawet ratownictwie w którym stosowane są tak zaawansowane technologicznie sprzęty jak DJI Phantom 3 4K (DJI Phantom 3 4K).


Pewnym z najbardziej popularnych obszarów, w jakich korzysta się z bezzałogowych statków, jest fotografowanie obszarów jak też zdarzeń z lotu ptaka. Coraz modniejsze staje się uwiecznianie z powietrza przykładowo ślubów.
Montowane na bezzałogowych statkach aparaty mogą uchwycić ceremonię w wysokiej rozdzielczości, ukazując ją z całkiem innej perspektywy aniżeli w wypadku schematycznej fotografii lub kamerowania. DJI Inspire 1 Pro Raw świetnie sprawdzi się w tego rodzaju zadaniach.
20/07/09, 08:10:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.