Drony oraz kamery GoPro – co powinno się wiedzieć na ten temat?

Bezzałogowe obiekty latające określane dronami jeszcze nie tak całkiem dawno znajdowały się tylko i wyłącznie na wyposażeniu wojsk. Aktualnie coraz częściej są produkowane są w zminiaturyzowanych wersjach także dla miłośników niecodziennych sposobów spędzania wolnego czasu.


dron
Twórca artykułu: Ryan Dickey
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po małych rozmiarów drony sięgają dzisiaj coraz częściej miłośnicy podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz więcej dronów posiada na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery sportowe, z których naprawdę chętnie korzystają nie tylko osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią, ale również amatorzy. Filmy kręcone tą kamerą mają niezwykłą jakość. Kamera ma doskonałą rozdzielczość, co przekłada się na jakość filmów - komentarz z strony. Do kamery można zakupić statyw .Przybywa także dronów, na pokładach których montuje się aparatury sterujące 3DR Solo. Od momentu, kiedy stworzone zostały 3 DR Solo robienie zdjęć lub (program do obsługi transportu) kręcenie filmów w czasie lotu dronem stało się zaskakująco proste, a ujęcia mogą być naprawdę zachwycające.

Obsługa jest niezwykle prosta, a to dzięki zaskakująco ergonomicznie zaprojektowanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, położeniem gimbla lub nad kopterem jest wyjątkowo proste. Dodanie opcji Pause umożliwia zatrzymanie drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet zdjęcia lub filmy wykonywane przez osoby niebędące zawodowcami będą naprawdę interesujące. Zgodnie z nazwą do obsłużenia urządzenia wystarcza zaledwie jedna osoba. Zawsze też można swoje urządzenie poddać rozbudowie, dowolnie wybrać tryb, w jakim będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może wykonywać pracę na przykład w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia bez kamery to dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.


kamera
Twórca artykułu: Rodrigo Foggiatto
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zaczynając swoją przygodę z dronami, powinno zainteresować się prostymi i niedrogimi modelami - jak się używa 3DR SOLO. Na takich niedrogich i prostych modelach nauczymy się w takim samym stopniu pilotażu, jak i na kosztownych modelach wyposażonych w ogromną ilość kamer i złożone moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niekosztującymi wiele modelami dronów jest co najmniej kilka. Można nimi sterować, używając do tego celu smartfon, komputer lub tablet. Bez wątpienia drony są urządzeniami, które zasługują na uwagę.
21/03/04, 08:22:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.