Podstawowe zasady prawidłowego gospodarowania śmieciami, jak ostatnio zmieniły się przepisy w tym właśnie obszarze.

Śmieci i odpady to poważny problem cywilizacji w której żyjemy. Produkuje się ich ogromne ilości i niestety w znacznej części się ich ponownie nie wykorzystuje. Gdyby chociaż wszystkie trafiały tam, gdzie powinny trafić, to znaczy na legalne wysypiska, to może jakiegoś dużego problemu by nie było. Ale nie ma tak dobrze, bo ogromna ilość śmieci zwyczajnie jest byle gdzie wyrzucanych.


Można je zobaczyć w lasach, na polach i w rzekach, a w każdym miejscu w jakim są powodują spore szkody w środowisku. Plastikowe opakowania mogą w niezmienionym kształcie wytrzymać nawet parę tysięcy lat i nie będą się rozkładać, a poza tym często są zjadane przez różne zwierzęta, szkodząc im przy tym niemiłosiernie. Jeszcze bardziej niebezpieczny będzie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - sprawdź więcej .

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, na której znajdziesz szczegółowe posty - najedź na link do www (https://www.tekpro.pl/aktualnosci/).

Zawiera on szereg substancji i związków, jakie po wydostaniu się na zewnątrz doprowadzić mogą do niebezpiecznego skażenia wody oraz gleby. Niestety widok leżących w rowach zepsutych telewizorów czy lodówek jest dość powszechny, osoby jakie tak postępują chyba nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań.
komputer
Twórca artykułu: Sony
Na podstawie danych z: Sony


Na szczęście minione kilka lat przyniosło spore zmiany jeżeli chodzi o segregację odpadów. Na razie w sferze regulacji, lecz pozostaje wierzyć że pójdzie za tym także zmiana świadomości naszych mieszkańców - czytaj na stronę więcej na stronie na stronę się więcej ze strony . Aktualnie przepisy nakładają obowiązek segregowania śmieci już w domach i mieszkaniach, jeżeli ktoś tego nie będzie robił to ponosi znacznie wyższe koszty ich wywozu. Posegregowane odpady należy wyrzucać do specjalnych pojemników, przeważnie jeden jest na śmieci jakie można ponownie przetworzyć, a drugi na nieprzetwarzalne.


Oddzielnie zbiera się najróżniejsze szklane słoiki i butelki, najczęściej będą na nie oddzielne pojemniki. Bardziej rygorystyczne regulacje dotyczą sprzętu AGD i RTV. Aktualnie nie można ich wyrzucać do zwykłych pojemników na śmieci, gdyż grozi to surową karą. Jeśli ktoś będzie się chciał pozbyć tego typu produktów, to musi się udać do jednego z punktów zbierających elektrośmieci i tam oddać niepotrzebne urządzenie.
21/09/17, 07:26:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.