Usprawniające pracę programy komputerowe

W ostatnich latach komputer dla dużej liczby ludzi stał się niezwykle potrzebnym, a niekiedy nawet niezastąpionym narzędziem. Używany jest on zarówno przy wykonywaniu obowiązków zawodowych związanych na przykład z pracą biurową, a także przy zwykłych codziennych zadaniach.

aplikacja
Twórca artykułu: Lindsey Turner
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dużym ułatwieniem jest przykładowo możliwość napisania tekstu na komputerze i wydrukowania go jeżeli ma się w domu urządzenie drukujące. Generalnie od razu po wymyśleniu pierwszych urządzeń komputerowych zaczęto opracowywać także pierwsze programy na te komputery. Aplikacje tego rodzaju mogą być używane do rozmaitych obowiązków i zadań. Wspomniane już tworzenie dokumentów tekstowych wymaga przykładowo aplikacji w formie edytorów tekstu. Najmniej zaawansowane z nich posiadają funkcję nieskomplikowanych notatników, gdzie można coś zapisać, chociażby przepis na potrawę. Bardziej zaawansowane z nich mają o wiele większą liczbę funkcji polegających na edytowaniu napisanego tekstu, obejmującej na przykład zmianę fontu w otrzymanym tekście. Edytory tekstu pozwalają również na natychmiastowe jego wydrukowanie w przypadku posiadania odpowiednich urządzeń
praca przy komputerze
Twórca artykułu: sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Programy graficzne

Ostatnio niezwykłą popularność posiadają rozmaite programy do tworzenia i przerabiania obrazów. Wśród nich znajdują się przykładowo takie jak program do rysowania schematów, wykresów i tak dalej, jak również różnorodne programy wielofunkcyjne. W szczególności w ostatnim czasie doceniana jest funkcja aplikacji opierająca się na obróbce graficznej gotowych obrazów i fotografii. W wyniku dokonywania takich przeróbek nierzadko można spotkać, chociażby na okładkach kolorowych czasopism, zdjęcia znanych osób o wiele odbiegające od ich rzeczywistego wizerunku.


Programy przydatne w pracy zawodowej

Istnieje znaczna grupa aplikacji, które stworzone są typowo do wykorzystywania w pracy zawodowej. Można z ich użyciem dokonywać różnorodnych wyspecjalizowanych czynności, takich jak na przykład projektowanie instalacji elektrycznych . Poza tym sporządzono także sporo programów pomocnych przy sporządzaniu dokumentów w firmie i zarządzaniu nimi. Dzięki tego rodzaju programom obieg dokumentów w każdym przedsiębiorstwie jest o wiele sprawniejszy i prostszy.
22/07/08, 07:30:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.