Czas spędzony na graniu może dawać dużo przyjemności i także wiele nas uczyć

Wolny czas możemy spędzać w różny sposób. Jednym z wariantów są między innymi gry, w tym bardzo popularne gry komputerowe i gry rpg. Gry są doskonałym sposobem na spędzanie czasu wolnego, ale też mogą istotnie przysłużyć się do rozwoju konkretnych umiejętności. Refleks, wyobraźnia, precyzja, umiejętne planowanie – to tylko niektóre aspekty, które możemy rozwijać sięgając po gry. Weźmy za przykład grę strategiczną, którą jest gra khanwars, dostępna również w internecie. Dzięki niej możemy przenieść się w historyczny świat średniowieczny i wcielić się w rolę wojownika.


gra komputerowa
Twórca artykułu: BagoGames
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Możemy planować bitwy, zarządzać ziemią, ludźmi, bawić się… Świat wirtualny stoi przed nami otworem - gra Khanwars. Co więcej jest to świat bezpieczny, gdyż za różnego rodzaju pomyłki, złe posunięcia możemy zostać „ukarani” wyłącznie czy to brakiem punktów, czy poczekaniem na swoją kolejkę. Innymi słowy możemy uczyć się na błędach jeśli chodzi o podejmowane działania. Jest to niewątpliwie wartościowe doświadczenie. W zwykłym życiu, musimy być ostrożni, błędy mogą być bardziej znamienne w swoich skutkach, w wirtualnej rzeczywistości natomiast możemy jedynie się uczyć, z każdym kolejnym krokiem być coraz lepsi, by ostatecznie odnieść zwycięstwo. Jedni robią to szybciej, innym wolniej, ostatecznie natomiast każdy może przejść daną grę i przy tym dużo się nauczyć. 

Gry rozwijają nas i warto właśnie w ten sposób na to patrzeć. Ponadto miło można spędzić w ten sposób czas – zwłaszcza jeżeli będzie to zespołowe granie, jakie ma miejsce w przypadku gier rgp - najciekawsze gry rpg. Są to gry towarzyskie, w jakich gracze wcielają się w fikcyjne postacie i pełnią poszczególne role, wedle konkretnego scenariusza. Zaletą jest to, że gracz może się w tego typu grach sprawdzić w przeróżnych sytuacjach i przekonać się jakie ma umiejętności.


Tego rodzaju gry są bardzo ekscytujące, gdyż mamy świadomość, że nasze działania mają wpływ również na to, co będą mogli zrobić inni. Granie może dawać nam dużo przyjemności i również wiele nas uczyć.

Jeżeli myślisz, że dane w internecie nie są pełne, to przejdź do linku (http://edukacjaaktywna.pl/przedszkole-kabaty.html), pod którym odnajdziesz dokładniejsze omówienia tematów - link znajduje się tutaj.

Rzecz jasna, trzeba zachować rozwagę i nie popadać jeśli o to chodzi w przesadę i w skrajność. Jeżeli jednak rozsądnie będziemy podchodzić do kwestii, możemy zyskać dzięki graniu naprawdę dużo.  
19/12/25, 07:25:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.