Jakie znaczenie ma odpowiednie działanie działu zakupów, wydajne narzędzia wspomagające jego pracę.

Duża część firm, w tym chyba wszystkie z branży handlowej oraz produkcyjnej opierają się przede wszystkim na zakupach towarów i materiałów. Dopiero jeśli się je zakupi to można będzie pomyśleć o tym, żeby je sprzedaż z zyskiem albo coś z nich wyprodukować. Od sprawnego działania działu zakupów często zależy bardzo dużo, dlatego też istotne jest, żeby zatrudnieni tam byli kompetentni, wspomagani profesjonalnymi narzędziami pracownicy. Bardzo przydaje się w tym obszarze na przykład nowoczesny system zarządzania przedsiębiorstwem mający moduł zaopatrzenia.

Oprogramowanie dla firm
Twórca artykułu: Kirsty Pitkin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wykorzystując go osoby odpowiedzialne za utrzymanie stanów magazynowych będą miały możliwość sprawdzenia, jak szybko rotują dane produkty i w jakiej liczbie należy je zamawiać, aby cały czas utrzymywać określoną ich ilość na magazynie.

Jeżeli uważasz, że sprawy zaprezentowane w tym materiale są interesujące, kliknij także ten odnośnik - to treść, na której znajdziesz podobne treści.

Jeśli z jakiś powodów towary nie zostałyby na czas dostarczone, to okazać by się mogło, że po prostu by ich zabrakło w firmie. A sytuacja tego typu to prosta droga do tego, aby utracić klienta i nic na nim nie zarobić, bo po prostu pójdzie on do konkurencji, która mieć będzie wszystko czego będzie potrzebował.

Zaawansowane rozwiązania coraz częściej zaczynają także stosować sami dostawcy. Do bardzo cenionych w ostatnich latach są zaliczane zakupowe platformy, udostępniane na zewnątrz wszystkim zainteresowanym klientom. W ogólnym skrócie platforma zakupowa jest nowoczesnym rozwiązaniem informatycznym, pozwalającym na kompleksową, automatyczną obsługę procesów zakupowych, przez co duża ich część przebiega sprawnie, szybciej i bez konieczności ingerencji pracownika - platforma wspierająca zakupy.

Platformy takie często umożliwiają przeprowadzenie integracji z systemami klientów, przez co przykładowo zamówienia nie muszą być już wprowadzane ręcznie po otrzymaniu maila, ale same się importują do bazy platformy i generują odpowiednie dokumenty. Dzięki temu w module zaopatrzenia klienta wystarczy zarejestrować zapotrzebowanie i zmienić je w zamówienie zakupu, a wszystko dalej się dzieje automatycznie. Rozwiązania tego typu mają jeszcze (skaner kodów bezprzewodowy) ten plus, że wykluczają wszystkie pomyłki, które się pojawiały przy ręcznym przepisywaniu dokumentów.
21/09/08, 07:25:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.