Ubuntu Server - wgrywanie i także główne prace na serwerze

Ubuntu Server to nic innego jak bezpłatna dystrybucja GNU/Linux bazująca na Debianie. Przeznaczona jest do zastosowania serwerowego. Po instalacji może zawierać sploty serwera email, WWW, DNS, baz informacji i wielu innych. Instalacja odbywa się w trybie tekstowym. Jest projektem polepszanym obok Ubuntu, od jakiego różni się konstelacją oraz plikami zainstalowanymi po niej.

Informatyk
Twórca artykułu: Harry Wood
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Serwer będzie wzmacniany przez następne 5 lat, a w związku z tym decydując się na instalację tegoż systemu mamy pewność trwałej i pewnej pracy przez ów czas. Instalację Ubuntu Server 14.04 LTS będziemy mogli wykonać korzystając z nagranego na płytę DVD obrazu .iso, albo przez złącze USB. Wyświetlacz powitalny instalacji pomaga wybrać metodę wypróbowania Ubuntu 14.04, lub instalację szyku na dysku twardym notebooka.

Wybieramy “Zainstaluj Ubuntu” i także język Krajowy po lewej stronie wyświetlonego pola. Ekran przygotowawczy do zainstalowania Ubuntu przystaje przygotować na partycji przynajmniej 6.4 GB przestrzeni dyskowej tudzież podłączyć komputer do sieci. Dalej porządkujemy dysk czy go partycjonujemy, w zależności od ochoty. Później instalujemy, wybieramy pozycję, język klawiatury i stwierdzamy tożsamość konsumenta.

Po uskutecznieniu wszelkich kroków, trzeba jeszcze poczekać na dokończenie kopiowania plików i konfiguracji pulpitu.

Jeśli ten wpis Cię zaciekawił, to również ta polecana strona okaże się dla Ciebie równie wciągająca zatem kliknij na nią.

Jeśli chodzi o początkowe kroki, które możemy kłaść na serwerze, to po pierwsze należy go skonfigurować. Po pierwszym zalogowaniu na serwer dobrze jest z miejsca go zaktualizować przez wydanie właściwego polecenia w terminalu. Po zamontowaniu odpowiedniego języka powinniśmy zaktualizować wciąż raz listę pakietów -


Więcej tekstów

Jakie można kupić najbardziej popularne akcesoria szpiegowskie?

monitoring
Twórca artykułu: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie tylko nastolatki lubią naśladować superszpiegów. Wiadome jest, że znani superszpiedzy są idolami wśród różnych ludzi, a ich niezwykłość nie raz wzbudza szok. Osoby wielbiące sprzęt szpiegowski mają swoje ulubione gadżety detektywistyczne. Z pewnością najpopularniejszym gadżetem detektywistycznym są okulary z kamerą. Owe okulary mają zakamuflowaną kamerę, zwykle o doskonałej jakości.
Informatyka
Twórca artykułu: Sylvain Kalache
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Należytą rzeczą jest protokół ssh, by w domowym zaciszu zdalnie, bez szwanku łączyć się z naszym serwerem. Będziemy mogli zmienić nazwę hosta, aczkolwiek nie jest ona wymagana do odpowiedniej pracy Ubuntu Server.

Zgodnie z filozofią Ubuntu, dostarczane razem z systemem oprogramowanie powinno być wolne. Z tego podobnie powodu nie każde standardowo czynne w systemie repozytoria są uruchomione zaraz po instalacji. Aby zdobyć dopuszczenie do oprogramowania o zamkniętym kodzie, a z tej przyczyny do większej liczby programów, powinno się te repozytoria odbezpieczyć.
21/12/18, 07:28:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.