Jakim sposobem poprawnie zabezpieczyć dane w chmurze i czym jest Ubuntu Server?

Magazynowanie danych w chmurze staje się teraz bardzo popularne, niemniej jeśli decydujemy się na takie wyjście, bezsprzecznie musimy dowiedzieć się w jaki sposób wolno zabezpieczyć dane w chmurze. Oczywiście powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż w Necie nic nie ginie. Wszystko co wrzucamy do Internetu może zostać upublicznione, nawet jeśli zadbamy o wysokie bezpieczeństwo udostępnianych plików, zdjęć czy filmów. Naprawdę istotne rzeczy, istotne dokumenty albo intymne zdjęcia winniśmy więc trzymać z dala od Internetu.


dane w chmurze
Na podstawie danych z: http://pl.sii.eu/pl/
Aby poprawnie zabezpieczyć dane w chmurze, musimy zadbać o dobre hasło. Nie może to być data naszego urodzenia, imię naszego pupila lub dźwiękowe systemy ostrzegawcze - paudio rocznica związku - kliknij!.

Czy ta publikacja okazała się według Ciebie absorbująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tutaj, który też rozpatruje taką kwestię.

Mnogość z tych danych wolno bezproblemowo odkryć, na przykład na Facebooku czy też innych serwisach społecznościowych tego typu. Dodatkowo zażyłe nam osoby mogą łatwo wpaść na to, jakie jest nasze hasło. Powinno się wybrać złożone, trudne do zgadnięcia hasło, jakie będzie składać się z dużych i niewielkich liter oraz liczb. Jeśli mamy kłopoty z zapamiętywaniem tego typu haseł, zdołamy zanotować sobie je na karteczce i przechowywać w domu - przykładowo w teczce, w której posiadamy każde znaczące dokumenty.


dane w chmurze
Na podstawie danych z: cloudia.pl
Pamiętajmy również o tym, aby nie używać jednego, takiego samego hasła do różnych rzeczy, przykładowo banku, poczty mailowej bądź zasobów, w których trzymamy dane w chmurze. Zawsze skorzystajmy też ze przetestowanych dostawców, niech nie skusi nas mała, interesująca cena. Korzystając z usług, proponowanych poprzez marki w Necie, wskazane jest zwrócić uwagę na ich doświadczenie, sławę czy opinie.

Czym jest ubuntu server? Jest to darmowa, bezpłatna dystrybucja Linux/GNU, jaka przeznaczona jest do serwerowych zastosowań. Po zinistalowaniu ubuntu server wolno korzystać z pakietów stron WWW, baz danych, a także serwera e mail i wielu innych - . Ubuntu Server wydawany jest regularnie co dwa lata.
21/10/05, 07:56:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.