ABC dla dla nieobeznanych z tematem

Jeśli otwieramy własną działalność gospodarczą, a nie posiadamy zbyt obszernej wiedzy o finansach i rachunkowości, najlepiej jest zlecić prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu. Wówczas naszym obowiązkiem będzie comiesięczne oddawanie dokumentów i opłacanie faktur i płacenie podatków, a wszystkim innym zajmie się księgowa. Ale mniejsze, średnie i duże firmy często korzystają z systemu SAP Business Intelligence, by kompleksowo zarządzać działaniami biznesowymi w przedsiębiorstwie.

kobiety przed komputerem
Twórca artykułu: Internet Archive Book Images
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
SAP Business Intelligence, o którym można przeczytać tutaj , to możliwości wspomagające procesy identyfikacji, integracji i zbierania informacji biznesowych, spływających z bardzo wielu źródeł, w tym różnych systemów informatycznych. Ułatwiają one podejmowanie mądrych decyzji i usprawniają działalność biznesową na każdym szczeblu. To połączenie wiedzy o rynku i zdolność do jej twórczego wykorzystania, zaangażowanie i inwencja pracowników, umiejętność dobrego dopasowania strategii do zmian w sytuacji gospodarczej oraz organizacja pracy powodująca, że każde działanie buduje realizację założonych celów.

Inteligentna firma w praktyce biznesowej prognozuje swą przyszłościową sytuację na podstawie informacjach dawnych zebranych w różnych aspektach, uwzględniając przy tym wszystkie dodatkowe informacje gospodarcze, takie jak rankingi analityków lub komentarze specjalistów. Egzamin zdaje tu też wdrożenie ERP. W przypadku niekorzystnych wyników prognozy obmyśla się pewne alternatywne strategie postępowania, a później symuluje ich realizację i następstwa w różnych możliwościach zachowania gospodarki, podejmując na ich podstawie pewne kluczowe dla przedsiębiorstwa decyzje. Kiedy optymalna strategia zostanie zatwierdzona, obmyślany jest sposób, w jaki przełożyć ją na zadania wszystkich części firmy oraz zatrudnionych pracowników.


Więcej tekstów

Pit 2015 - kilka słów odnośnie rozliczania się przez Internet

komputer
Twórca artykułu: Patrick Bombaert
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Formularz PIT-37 powiązany jest z wszelkimi dochodami uzyskiwanymi i rozliczanymi poprzez płatnika (np. pracodawcę). O ile dochodzi do nawiązania kontraktu bądź przeprowadzenia czynności, z tytułu których wypada rozliczyć się indywidualnie, wówczas nie użytkujemy tego dokumentu. Tak więc wszyscy uzyskujący dochody na bazie umowy o pracę, zlecenie lub dzieło mają alternatywę skorzystania z ewentualności rozliczenia preferencyjnego.

Kolejnym punktem jest wprowadzenie nowej strategii i ogłaszanie jej zarówno pracownikom firmy, jak i współpracującym instytucjom zewnętrznym (inwestorom i właścicielom). Wprowadzenie systemu SAP czy wdrożenie ERP z pewnością zabierze trochę czasu, lecz zwróci się w postaci niezastąpionej pomocy w zarządzaniu firmą na poszczególnych szczeblach oraz optymalizacji wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa. SAP Business Intelligence i ERP to temat bardzo szeroki.

Nie masz pewności, jaki inny portal omawia tak samo pomocne artykuły? Kliknij i zerknij na stronę (http://xomedia.pl/realizacje/), do której odnośnik jest tu!

Jednak to, co na pewno można o tych systemach powiedzieć to to, że znacząco upraszczają pracę i działanie dochodowego przedsiębiorstwa.
19/08/08, 07:42:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.