Jakiego rodzaju szkolenia informatyczne bywają potrzebne sekretarkom bądź nawet samym szefom

Ciągły rozwój dyscyplin informatycznych powoduje, że warto się dokształcać, żeby być w stanie wykonywać pracę w sposób fachowy. Doskonale wiedzą o tym np. pracownicy oświaty, ponieważ właściwie co roku pojawiają się nowe programy bądź ich aktualizacje, a wpisywanie do nich informacji bywa na tyle odpowiedzialną pracą, że bez dodatkowych szkoleń praktycznie żaden asystent się nie obejdzie.


Rzecz jasna powyższa uwaga nie ogranicza się tylko do tak niewielkiego kręgu odbiorców. Razem z upływem dekad, a nawet tygodni pojawiają się zupełnie nowe programy, które w znacznym stopniu upraszczają zwyczajną pracę, tak wszystkim sekretarkom, jak i prezesom. Zobaczmy zatem, jakie kursy można zaproponować wspomnianym osobom.

nauka programowania
Twórca artykułu: Iwan Gabovitch
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wprawne poruszanie się po internecie bywa dzisiaj nieodzowną umiejętnością. O ile takiej czynności praktycznie nie warto już nikogo obecnie uczyć, o tyle metod budowania tychże stron już tak. Zresztą wcale nie chodzi tutaj o fachowe wykonawstwo, lecz o podstawową wiedzę z tego zakresu. Na przykład, przy zamieszczaniu opisu działalności przedsiębiorstwa w popularnych portalach branżowych bardzo przydatna bywa znajomość znaczników HTML. Niewielki zasób wiedzy z zakresu budowania stron jest zresztą niezwykle potrzebny każdej asystentce, która ma obowiązek wprowadzania kluczowych danych na firmową witrynę.


Przynajmniej dobra znajomość obsługi programów biurowych bywa teraz wymagana przez wszystkich dyrektorów, jeżeli tylko zamierzają zatrudnić pomocnicę. Warto jednakże uzupełniać swoją wiedzę, aby nie dać się zwieść rutynie. Kurs vba będzie idealnym wyborem dla tych, którzy powinni ciągle usprawniać wykonywanie niektórych zadań, żeby nie popełniać niepotrzebnych błędów. A to już ma ogromne znaczenie, jeśli weźmiemy pod lupę pracę z wieloma danymi, np. w Excelu. Z kolei tym, którzy każdego dnia używają Accessa przyda się kurs sql.

Trzeba jednakże zaznaczyć, że tego rodzaju szkolenia są kierowane raczej do pracowników, którzy już w przeszłości mieli styczność z programowaniem i dzisiaj pragną uzupełnić swoje kompetencje. Jeśli na kurs (okazyjne catia kurs) sql albo szkolenie mysql przyjdzie humanista, to może mieć nieco trudności z opanowaniem materiału. Z tego powodu należy dokładnie studiować tematykę lekcji, aby potem się nie rozczarować. W niektórych przypadkach sensowniej zapisać się na kurs z grafiki bitmapowej - obróbka fotografii bywa również bardzo potrzebną umiejętnością.
20/12/04, 09:10:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.