Nadszedł moment, w którym powinniśmy zastanowić się nad tym czy możemy wymienić nasz sprzęt komputerowy na nowy.

Coraz większe wymagania sprzętowe stawiane przez dostawców programów i gier oraz zmniejszające się ceny, powodują w użytkownikach szybsze bicie serca. Każdy czas jest dobry na wymianę starego, wysłużonego gadżetu komputerowego na nowy.

Kable do komputera
Twórca artykułu: srbichara
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Gracz będzie celował w nowe karty graficzne, czy mocniejsze procesory i więcej pamięci RAM. Producent muzyki będzie zainteresowany mocą karty dźwiękowej i szybkością przerobu danych. Coraz tańsze laptopy, oferujące coraz większe możliwości zaczynają zostawiać w tyle klasyczne komputery stacjonarne (Komputery stacjonarne Lenovo od Ceneo). Oczywiście coś za coś. Zazwyczaj taki zakup wiąże się z niewielką możliwością zwiększania mocy sprzętu poprzez dodawanie czegoś więcej niż pamięci RAM. Wtedy musimy odwiedzić serwis komputerowy, w którym wykonamy większość przeróbek. Dużym powodzeniem cieszą się też gadżety, które do komputera możemy podłączyć. Dyski zewnętrzne, tablety jak i głośniki w przeróżnych kombinacjach dolby stereo i surround.

Więcej tekstów

Infrastruktura IT w przedsiębiorstwie - czym jest symmetric SMP i jakim sposobem działa?

Komputery
Twórca artykułu: Patrick Bombaert
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Symmetric multiprocessing to pojęcie, które mieści wieloprocesorowość symetryczną. Jak nie trudno się domyślić określenie ta wywodzi się z języka angielskiego, jest też formułowane skrótem SMP. Przetwarzanie symetryczne pozwala na większe podwyższenie mocy obliczeniowej komputera, dzięki czemu jest to nadzwyczaj praktyczne rozwiązanie.


Monitory napęczniałe jakby działały na drożdże odeszły do lamusa. Nie wyobrażamy sobie już chyba wielkiego urządzenia zajmującego pół biurka. Technologia ciekłokrystaliczna pozwala na coraz większe przekątne i wyższą rozdzielczość obrazu. Monitor możemy oczywiście podłączyć do standardowego komputera jak i przedłużyć nasz pulpit w laptopie, w celu uciechy z większego obrazu filmów czy grania. Coraz więcej monitorów ma wbudowany tuner tv, co czyni je miejscem interaktywnej rozrywki. Idąc tym tropem, telewizory LCD (Telewizory LCD Panasonic - mają oczywiście funkcję podłączenia do nich komputerów.

Wspomniane wcześniej możliwości rozszerzania pulpitu na drugi monitor są bardzo wygodne. Przed zakupem laptopa należy jednak sprawdzić jak dana karta graficzna w notebooku pracuje z monitorami. Nierzadko może pojawić się problem w postaci konfliktu monitora panoramicznego w laptopie a standardu 4:3 w dodatkowym sprzęcie. Warto jest wybierać sprawdzone marki, które współpracują z szanowanymi producentami.
20/06/03, 07:19:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.