Postęp technologiczny jeszcze nigdy nie był tak rewolucyjny? Czy mamy powody do zadowolenia, a może powinniśmy zacząć się martwić?

Wkroczyliśmy już najprawdopodobniej w etap prawdziwego rozkwitu technologii. Co to znaczy? Technologia definiowana jako twórczość ogromnych korporacji, niejawnych planów, do jakich normalni śmiertelnicy nie mają wstępu spotyka się tu z twórczością oddolną, czego najlepszym przykładem jest tworzenie aplikacji. Jeszcze nigdy bowiem w historii nie było takich możliwości w zakresie rozwoju swoich programistycznych umiejętności. Dzisiaj, gdy są do dyspozycji narzędzia dla każdego i odpowiednie platformy, jest to jak najbardziej realne.
aplikacje na telefon
Sceptycy powiedzą, iż jest to i tak jedynie nagroda pocieszenia, gdyż Ci którzy tworzą wielkie platformy programistyczne i pozostałe takie miejsca tak naprawdę i tak wszystko kontrolują. Może i jest w tym dużo prawdy, przecież i Google, i Apple i Microsoft posiadają swoje aplikacje. Można więc tworzyć aplikacje na IOS, możemy projektować aplikacje na Windows phone jak czy na Androida, niemniej są oddolne inicjatywy, za jakimi nie stoją wcale wielkie korporacje, lecz pojedyncze osoby. Weźmy przykładowo taki Facebook, założony przez studenta.

Co prawda, nie było to odkrycie rewolucyjne, gdyż już wcześniej istniały dość podobne platformy społecznościowe, jednakże twórca Facebooka ucząc się na potknięciach poprzedników, właściwie zastosował nowatorskie, innowacyjne rozwiązania, jakie umożliwiają trwanie tej platformy w całkiem ciekawej kondycji. To jednak tylko jeden przykład, przecież większość wielkich korporacji powstawała od jednej, dwóch osób.

Tutaj odnajdziesz dużo ciekawych informacji na opisywany temat - wystarczy kliknąć na nasz odnośnik (https://m2t.com.pl/pl/czytniki-mobilne-9), a na pewno dane tam umieszczone będą wartościowe.

Na tym właśnie polega wspaniałość czasów, w których przyszło nam żyć.

aplikacje na telefon
Czasów oczywiście niebezpiecznych, bo nie wiadomo, co przyniesie tak szybki rozwój technologii, ale również pełnej wolności dla ludzi, którzy są zdolni i mają pomysł, żeby stworzyć coś niesamowitego. Wielu z nas nie potrafi tego docenić mówiąc, że jest ciężko, jednakowoż zobaczmy, jak wiele wolności daje chociażby najbardziej spektakularny wynalazek naszych czasów – Internet.

Prezentowane w tym artykule tematy Cię zainteresowały? Jeśli tak, to kliknij ponadto tutaj - to niezwykle wciągająca treść dla sympatyków takiej tematyki.Więcej tekstów

Komputer w domu i na uniwersytecie

oprogramowanie
Twórca artykułu: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Stwierdzam, iż jesteśmy społecznością bardzo złaknioną ciekawostek technicznych. Wystarczy przejechać się jakimkolwiek autobusem czy tramwajem, a podziwiać można wszelakiego typu technologiczne wynalazki. Wystarczy przyjrzeć się uważnie współpasażerom albo wpaść do sąsiadów czy znajomych. Posiadamy już przyzwyczajenie - głównie młode pokolenie - iż coraz nagminniej, nieomal automatycznie, jeśli tylko mamy jakiekolwiek wątpliwości w dowolnej sprawie, sprawdzamy informacje w internecie.


Dawniej nie mieliśmy tak wiele szans rozwoju, byliśmy skazani na jakieś rozwiązania, jedyne, jakie są dla nas osiągalne. Obecnie oczywiście Internet to także miejsce, gdzie spotkać można tyle samo złego, co pożytecznego, jednakowoż nie da się zaprzeczyć, iż odpowiada on za rewolucję każdej sfery życia.
21/06/24, 11:44:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.