Gry komputerowe nie muszą być głupie. Istnieją takie, że przypadną do gustu nawet największym krytykom

Nieprawdą jest, iż gry są przeznaczone wyłącznie dla dzieciaków, młodzieży czy półgłupków. Takie niestety panuje spojrzenie pośród poniektórych ludzi. Graczy odbiera się jako rosłe dzieciaki, które powinny zająć się czymś bardziej pożytecznym aniżeli graniem. Jak wiadomo, to bolesna opinia. Równocześnie, wskazane jest stwierdzić, iż są gry po prostu głupie, tak samo, jak jest wiele głupich filmów, ale nie mówimy się, że każdy, kto ogląda filmy jest głupkiem lub, iż trwoni czas (choć też i są takie głosy). Nie oznacza to, że wszystko w jednej kategorii jest bezsensowne, uzmysławiają to gry, ale również filmy czy muzyka.
zawody w graniu
Twórca artykułu: Wikilogia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiadomo, że jak zobaczymy malucha, który gra w „strzelanki”, to być może krew nas zaleje, bo takie dziecko w żadnym wypadku nie powinno w to grać. Pokrewnie, będziemy zaskoczeni, kiedy zobaczymy takiego młodego człowieka oglądającego jakiś barbarzyński film. To niedopuszczalne, a rodzice, jacy na to zezwalają powinni się zastanowić, co w rzeczywistości robią. Z drugiej strony musimy to koniecznie wiedzieć, że to nie filmy, gry czy inne tego typu zjawiska są złe.

gra romadoria:
To złe przystosowanie do wieku jest szkodliwe. Są wszak wspaniałe filmy dla dzieci, również, jak są znakomite gry, które rozwijają ich wyobraźnie. Można natknąć się na głupie gry, które niczego dobrego nie nauczą, możemy jednakże grać w takie coś jak gra mechrage, gra tauriworld (polecam zobaczyć) czy gra romadoria i samemu się przekonać, jakie to niezwykłe, zjawiskowe odmiany spędzania wolnego czasu. Zauważyli już to nawet marketingowcy, którzy ukuli pojęcie „grywalizacja” odnoszący się właśnie do gier i do codziennego życia. O co w tym chodzi? Odpowiedzi można otrzymać na przykład na stronie .


Więcej tekstów

Zakupo dobrej jakości monitora – jak kupić dobrze?

Głośniki Creative Inspire T6300
Twórca artykułu: Creative
Na podstawie danych z: Creative
Technologia rozwija się w tak wielkim tempie, iż całkowicie zdominowała nasze życie – jest obecna w niemal każdej dzidzinie. Nieistotne co pragniemy zrobić – czy uczyć się, czy grać – technologia na pewno wyciągnie do nas pomocną dłoń.

Po prostu, żeby lepiej działać, ażeby społeczeństwo się lepiejkształtowało powinniśmy zastosować niektóre fragmenty gry do naszego życia. Powstało już mnóstwo inicjatyw z tego obszaru. Zwolennicy gier są zafascynowani tym objawieniem, bowiem przez lata czuli się trochę dziwnie, jakby robili coś nieistotnego, zbędnego. Nagle, dzięki „grywalizacji”, okazuje się, iż gry mogą nas dużo nauczyć, możemy korzystać z ich mechanizmów i przygotowywanych tam rozwiązań. Od czasów „grywalizacji” już nikt nie może zakomunikować, że gry są głupie. Naturalnie, takie występują, również jak głupie filmy, ale nie jest to obiektywne dla całego tego fascynującego zjawiska.
22/11/11, 07:08:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.