Współczesna telewizja - zwykła rozrywka?

Od momentu, gdy na świecie pojawił się fascynujący wynalazek telewizji, rasa ludzka zwariowała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się przedmiotem pożądania wszystkich mieszkańców naszej planety. Dziś telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Jest on obowiązkowym elementem wyposażenia dowolnego domu. Otrzymał on również centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej decydujemy się na parę odbiorników, tak aby każdy domownik posiadał wolność wyboru. Znamy przecież z własnego doświadczenia, w jaki sposób zazwyczaj kończą się bójki o władzę nad pilotem.


Telewizja jest dla wielu odskocznią od problemów codzienności. Lubimy po wyczerpującym dniu umościć się wygodnie na kanapie i włączyć ulubiony film. Zmęczeni wieczną gonitwą chcemy przyjemnej rozrywki, która ukoi nasze zszargane nerwy. Artystyczne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasami coś poważniejszego, dla odmiany. Ale od pewnego czasu nad programem telewizyjnym zebrały się gradowe chmury. Ze wszystkich stron słyszymy wzburzone głosy, które twierdzą, że klasa programów, emitowanych w obecnej telewizji, znajduje się na niepokojąco niskim poziomie. Narzekamy na płytkie i naiwne seriale, wulgarne dowcipy i przerost formy nad treścią. Teraz program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy zatem telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Twórca artykułu: Anthony Quintano
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, zarówno telewizja, jak i reszta mediów, po prostu podąża za duchem czasów i wychodzi naprzeciw opinii widzów. Jeżeli któryś serial nie ma wystarczającej oglądalności, to schodzi z ramówki. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co widzimy w naszej telewizji. Nie zapominajmy też, że preferencje są rozmaite. Dla miłośników wysokiej kultury są tematyczne kanały, do których już cała Polska mają dostęp. Zobacz rozkład tv na .
Taka różnorodność jest nam niezwykle potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami chęć na głupi gag, który rozładuje napiętą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telewizji publicznej mamy obecnie prawo wyboru, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.
19/09/30, 20:50:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.