Lustrzanka a może mniejszy aparat? Która opcja najlepsza?

Jeśli właśnie zastanawiasz się nad kupnem aparatu fotograficznego, zdecydowanie zastanawiasz się również nad tym czy kupić lustrzankę czy też może niewielki kompaktowy aparat. Ten wybór zdecydowanie jest nader trudny – zarówno jeden jak i drugi wybór ma pewne wady i zalety.


Jeśli chcesz dokonać mądrego wyboru, bez wątpienia
Figurki, zabawki dla dzieci
Twórca artykułu: Johan Hansson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
powinieneś przemyśleć wszystkie z nich. Przede wszystkim warto wiedzieć, że aparaty kompaktowe są zdecydowanie o wiele lżejsze niż lustrzanki. To na pewno wielka zaleta jeśli sporo podróżujesz – noszenie ze sobą lustrzanki bez wątpienia nie jest w takich przypadkach zbyt wygodne, bo jest ona zwyczajnie zbyt ciężka.

Lustrzanka nie sprawdzi się także w sytuacji kiedy podróżujesz jedynie z bagażem podręcznym – jest ona zwyczajnie zbyt duża na to, aby ją wpakować do podręcznej walizki lub plecaka. Z drugiej jednak strony lustrzanki mają tę ogromną przewagę, że zazwyczaj mogą poszczycić się lepszymi parametrami – sporo z nich ma o wiele więcej funkcji niż małe aparaty kompaktowe. Jeśli zatem potrzebujesz
Aparat fotograficzny
Twórca artykułu: Kārlis Dambrāns
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
aparatu do robienia naprawdę przepięknych fotografii i znasz się trochę na fotografii, wówczas bez wątpienia powinieneś kupić lustrzankę np..

To także oczywisty wybór w sytuacji kiedy pracujesz profesjonalnie w fotografii i wykonujesz dla przykładu zdjęcia do magazynów lub sprzedajesz je w innych miejscach.

Przejdź na naszą następną witrynę, a tam odkryjesz atrakcyjny kompleksowy tekst (www.vidkon.pl/) na powyższy temat. Czekają na Ciebie ekstra posty.

Jeśli jednakże po prostu zależy Ci na fajnych zdjęciach, ale nie masz najmniejszego pojęcia o fotografii, wówczas zdecydowanie pieniądze wydane na lustrzankę nie będą zbyt dobrze zainwestowane. Prawda jest taka, że osoba, która zna się dobrze na fotografii, zdecydowanie będzie w stanie wykonać naprawdę dobre fotografie każdym aparatem, jednak osoba, która się na tym nie zna, wykona takie same fotografie zarówno lustrzanką jak i aparatem kompaktowym.

Zwykle wtedy wykonujemy bowiem fotografie w trybie automatycznym, który zwyczajnie nie wykorzystuje wszystkich możliwości aparatów. W takim przypadku zaś lustrzanka w ogóle nie jest potrzebna. Kiedy zatem masz ograniczone pieniądze, bez wątpliwości powinieneś mocno przemyśleć ten wybór.
22/05/17, 08:33:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.