Bujanie w przestworzach, jako niecodzienne hobby

Jeżeli zastanawiamy się, jak zagospodarować wolny czas, a może musimy jakoś rozładować stres w pracy i przy tym lubimy mocne wrażeniaświetnym rozwiązaniem wydaje się wzbić się w powietrze. O czym mowa, i od czego zacząć?


Samolot
Twórca artykułu: CleftClips
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie notowany jest spory wzrost ruchu lotniczego. Bardzo dobrze widać to po pobijanych rekordach w ilości pasażerów na poszczególnych portach lotniczych w naszym kraju. Coraz większa liczba ludzi wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale dość już o komercyjnym ruchu lotniczym. Zatrzymajmy się raczej na lotnictwie amatorskim.

Staje się ono bardziej popularne, a przy tym dostępne nie tylko dla bogaczy. Mikrosamoloty, bo to o nich mowa, są ostatnio częstym widokiem na niebie. Ich ceny zaczynają się już od ok. 50 tys. euro, a te z drugiej ręki dostępne są już za jedną piątą tej kwoty. Musimy jednak pamiętać, że aby rozpocząć zabawę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw odbyć odpowiednie szkolenie lotnicze, jakiego cena wynosi około 8 tysięcy zł (dodatkowe informacje o szkoleniu lotniczym). Jak widać koszt takiego hobby może być niewiele wyższy niż średniej klasy nowy samochód. Osoby, dla których powyższe kwoty są nieosiągalne mogą pomyśleć o czymś podobnie ekscytującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Skok z samolotu lecącego na wysokim pułapie daje niebywały poziom adrenaliny i jest doskonałym pomysłem dla zwolenników mocnych wrażeń.

Skok ze spadochronem
Twórca artykułu: PEOSoldier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Koszty takiej rozrywki kształtują się na poziomie zdecydowanie bardziej akceptowalnym nawet dla mniej zamożnych ludzi. Skoki w tandemie, to znaczy razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą to koszt nawet kilkuset złotych. Jeśli chcielibyśmy mieć sposobność skakania samemu, konieczne będzie szkolenie spadochronowe (sprawdź więcej na temat szkolenia spadochronowego na polecanej stronie internetowej).

Nie wahaj się dłużej - zweryfikuj propozycję (https://stojo.pl/), którą dla naszych klientów wymyśliliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Tutaj cena wynosi już około 4-5 tysięcy złotych. Pozytywnie ukończone szkolenie spadochronowe toruje nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeżeli zdecydujemy się na swobodne spadanie z wysokości, wtedy powinniśmy rozważyć zakupienie swojego sprzętu. Za komplet niezbędnego ekwipunku należy wyłożyć minimum 10 tys. złotych, z czego najdroższa jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Miłośnicy mocnych doznań nie są skazani na niekończące się odkładanie swoich marzeń. Skok spadochronowy czy szkolenie lotnicze jest na wyciągnięcie ręki i niekoniecznie oznacza ogromne wydatki i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, gdy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.
20/09/15, 11:51:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.