Skąd zaczęła się brać popularność dronów, jakie są obecnie zastosowania maszyn tego typu

Jeszcze kilka lat wcześniej niewiele osób się spodziewało, że naszym niebem zawładną niewielkie latające maszyny zwane dronami. Na początku tego typu maszynami było zainteresowane głównie wojsko, lecz z czasem zaczął sięgać po nie również przemysł. Przełomem było pojawienie się na rynku stosunkowo tanich urządzeń, jakie mógł sobie kupić w zasadzie każdy. Najprostsze modele będą kosztowały już nawet poniżej pięciuset złotych, i w tej cenie otrzyma się ciekawą zabawkę.


Sprawdź zaawansowane technologicznie camonboard.pl/kamery-sportowe/xiaoyi.

dron 3 DR solo
Twórca artykułu: Christopher Michel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bardziej skomplikowane modele będą kosztowały nawet kilkanaście tysięcy złotych, lecz ich możliwości są rzeczywiście duże.

Czy pragniesz bardziej przeanalizować omawiany w tym miejscu wątek? Jeżeli tak, bez grymasów kliknij ten link, by przeczytać więcej na tej stronie (https://moderator.pl/czesci-zamienne/widly.html).

Drony używane być mogą w coraz liczniejszych zastosowaniach. Poza typową zabawą w przypadku najtańszych maszyn coraz chętniej zaczynają po nie sięgać różnego rodzaju firmy i przedsiębiorstwa. Za pomocą dronów można na przykład patrolować z powietrza teren firmy, kontrolować ważne miejsca czy nawet przewozić niewielkie ładunki. W ostatnim czasie bardzo chętnie używane są przy fotografowaniu i filmowaniu różnych imprez, zapewniając niespotykane wcześniej ujęcia. Do tego ostatniego zastosowania bardzo dobrze nadają się maszyny z zamontowanymi kamerami wysokiej rozdzielczości. Dzisiaj możliwości tego typu sprzętów są coraz większe, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych sterowników umożliwiają nie tylko nagrywanie, ale oferują duże wsparcie dla obsługujących. Obecnie najbardziej zaawansowane modele pozwalają na sterowanie tylko przez jednego operatora, który przykładowo może zaprogramować sobie lot i skupić się na sterowaniu kamerą.


widok z lotu ptaka
Twórca artykułu: Daniel Zimmermann
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do tego typu urządzeń można na przykład uznać dron GoPro Karma, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie w swojej rodzinie. Można do niego podczepić kamery GoPro, nad jakimi dzięki wykorzystaniu kontrolera ma się całkowitą kontrolę, takie rozwiązanie pozwala na transmisję obrazów w odległości nawet kilometra. Bardzo pochlebne recenzje wśród użytkowników posiada również model 3DR Iris+. Dzięki zaawansowanej automatyce bardzo dobrze sprawdza się w wielu profesjonalnych i amatorskich rozwiązaniach, dając zdjęcia i obrazy najwyższej jakości.
22/02/03, 07:55:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.