Klasyczne żarówki a światło LED. Nowoczesne typy oświetlenia.

Przy dokonywaniu wyboru oświetlenia do domu, zawsze ludzie zwracają uwagę na to, jaką powinno ono pełnić funkcję. Inne światło lepsze będzie do zaznaczenia podjazdu, zupełnie inne do dróżki prowadzącej do domu, a zupełnie inne do lampki na biurku. Odpowiednikiem zwykłych żarówek, do niedawna stosowanych przez wszystkich, stały się lampki LED o dużej mocy. Wygląda na to, że klasyczne żarówki powoli odchodzą do lamusa, a LED-y zajmują ich miejsce, jako nowoczesne i zaawansowane źródło światła.

dekoracje świąteczne
Twórca artykułu: eugenijusr
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sprawa jest oczywista – oświetlenie LED-owe na dobre zadomowiło się w naszych mieszkaniach. Ma tak wiele zalet, że zyskało naprawdę wielu zwolenników.

Ten istotny artykuł przypadł Ci do gustu To rewelacyjnie, ponieważ na nowej witrynie opracowaliśmy dla Ciebie sporo tego rodzaju informacji.

Po pierwsze – okazało się, że są dużo bardziej wydajne niż dobrze znane żarówki energooszczędne instalowane w pokojach, gdzie światło zapala się raz na długi czas. Ich czas pracy jest długi, przez co rzadziej je wymieniamy.

Sama dioda jest bardzo odporna na uderzenia i upadki, dlatego wytrzyma więcej, niż zwykła szklana żarówka. Dzięki temu również można ją montować w punktach, w których może być narażona na uderzenia i gdzie jej maleńki rozmiar jest ogromnym plusem (przykładowo pod schodami albo wzdłuż poręczy). Jeżeli umieszczamy tego typu oświetlenie na zewnątrz - w ogrodzie albo przy oczku wodnym – bardzo ważne jest, by transformator LED, zasilający żarówki lub taśmy, był wodoodporny. Diody LED pełnią nie tylko rolę oświetlenia pomieszczenia, ale też funkcję fantazyjnej dekoracji. Schodki oświetlone błyszczącymi LED-ami będą nie tylko użyteczne, ale także piękne.

Podobnie akwarium albo zdjęcie na ścianie – linijka LED nada im eleganckiego charakteru. Można kupić też LED-owe światełka choinkowe – przy użyciu wyobraźni można z nich wyczarować urocze kompozycje zarówno w domu, jak i na zewnątrz (np. w ramie okiennej). Możemy być pewni, że lampki nie zaprószą ognia, bo nie nagrzewają się jak zwykłe żarówki. Dzięki LED-om nasze wnętrza też mogą zyskać romantyczny charakter, ale musimy zwrócić uwagę na fakt, żeby nasz transformator LED działał z inteligentnymi przyciemniaczami oświetlenia.

Przykład sufitu podwieszanego
Twórca artykułu: sarae
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Jednak wśród niewątpliwie wielu atutów, pojawiają się też i wady tego produktu. Główną jest stosunkowo wysoka cena jednostkowa LED-ów, jednakże czas ich pracy i częstotliwość, z jaką się je wymienia, świadczy jednak o tym, że to dobry wybór.
22/11/30, 11:08:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.