ważne informacje

Aktualnie możemy obserwować kilka przemian, które zdecydowanie przeobrażają zasady pracy w wielu zawodach. W szczególności najsilniej widoczna jest skłonność do przenoszenia różnego rodzaju oprogramowania w przestrzeń wirtualną, co pozwala na istotne ograniczenie kosztów zarówno po stronie wykonawcy danej usługi, jak i jej klienta.


Każde oprogramowanie kupowane w tej postaci jest zawsze tańsze od tradycyjnego wydania, a największą różnicą, która nie niesie jakichkolwiek konsekwencji na płaszczyźnie działania programu, jest fakt, że wersja w chmurze jest po prostu pozbawiona opakowania.

Aby dowiedzieć się na czym polega cloud computing, warto wiedzieć, że można tą metodą przerzucić zasoby z siedziby firmy na zewnątrz.

Z pewnością masz ochotę znać ekstra szczegóły tyczące się tego tematu. Jeśli zaintrygował Cię ten najnowszy tekst, to poczytaj o nim na stronie pod linkiem.

Praktycznie oznacza to, że firma nie musi już posiadać np. własnej serwerowni czy też zakupywać kilku egzemplarzy niezbędnego oprogramowania, co przekłada się na realnie zaoszczędzone pieniądze.

Dodatkowo zaletą tego rozwiązania jest fakt, że opłacamy wyłącznie te programy, które są nam naprawdę niezbędne (nie musimy już nabywać pełnego pakietu tylko po to, żeby używać jednego programu). Chmura jedynie na wstępie wydaje się skomplikowaną usługą – w rzeczywistości niemal każdy z nas korzysta z pewnej jej formy, takiej jak choćby skrzynka mailowa czy aplikacje Google.

Najbardziej prostą postacią chmury jest przestrzeń na dysku, którą wykupujemy chociażby po to, by prowadzić firmową stronę bądź pocztę.

Ciekawią Cię przedstawione przez nas zagadnienia? Szalenie nas to raduje. Prosimy zatem na następny istotny artykuł (http://abclab.pl/56-materialy-zuzywalne-do-spektrometrii-mas), który umieściliśmy pod podanym linkiem.

Bardziej skomplikowaną formą chmury jest choćby udostępniany przez Microsoft Office 365, który zawiera znany pakiet aplikacji tej firmy (w takim przypadku koszt, jaki ponosi firma to opłata za okres korzystania przez jednego użytkownika). Warto zainteresować się chmurą przede wszystkim dlatego, że dzięki niej możemy zupełnie nie zajmować się osprzętem czy oprogramowaniem, ponieważ za właściwe działanie nabywanych przez nas usług odpowiada na bieżąco sprzedający.

Przetwarzanie w chmurze przynosi mnóstwo wymiernych korzyści, dzięki którym można zarówno zaoszczędzić dużo pieniędzy, jak też uzyskać dużą moc obliczeniową, która w standardowych warunkach byłaby dla nas nieosiągalna.
21/07/14, 07:43:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.