Czym jest tzw. sieciowy przełącznik?

Sieciowy przełącznik to narzędzie, które służy do przekazywania ramki pomiędzy segmentami sieci z równoległym doBorem gniazda przełącznika, na który będzie ona przekazywana.


Switch jest to urządzenie bardzo istotne dla prawidłowego oraz skutecznego działania sieci, z tej przyczyny każdy z administratorów sieci, przede wszystkim służbowej, winien orientować się w jego walorach jak też przeznaczeniach.
Gdy switche zostaną w ogromniejszej liczbie powiązane ze sobą, mogą stworzyć niezwykle ogromną liczbę praktycznych kombinacji. Zwięźle powiedziawszy, jest to niezwykle przydatne, wydajne oraz zaawansowane technologicznie narzędzie, jakie znajdzie wykorzystanie w wielu rozwiązaniach sieciowych, zarówno w niewielkich firmach, jak też większych korporacjach.


prezentacja nowoczesnej drukarki
Twórca artykułu: Vernon Chan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wybierając właściwy dla potrzeb klienta switch, trzeba kierować baczność na parę kluczowych elementów, które będą mieć dość duży wpływ na koszt przyrządów oraz ich działanie. Na pewno należy zwracać uwagę na konstrukcję przełącznika. Kluczowa będzie w tym miejscu liczba portów, także jakość skonstruowania obudowy (wytrzymałość). O ile klient będzie miał w planach scalanie ze sobą większej ilości sieciowych urządzeń, wtenczas powinniśmy wybrać switch o jak najogromniejszej ilości gniazd. Tak zwane inteligentne przełączniki mają więcej konfiguracyjnych opcji, dzięki temu użytkownik może dopasowywać je do własnych indywidualnych priorytetów. Zaś najbardziej profesjonalną alternatywę stanowią z pewnością przełączniki zarządzane.
Umożliwiają one eksploatatorowi wprowadzenie wielu różnych konfiguracji, tak by urządzenie zostało stuprocentowo dopasowane do konkretnych wymogów.

Jeżeli zainteresował Cię tego typu tekst, zobacz inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (http://www.kolnet.eu/internet-kozy), znajdziesz tutaj podobne informacje.

Z reguły te opcje mogą być zmieniane poprzez przeglądarkę.
22/11/14, 08:08:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.