Posiadanie pistoletów w Polce jest jednak zgodne z prawem - co więc możemy nabyć?

Osoby, które bądź to interesują się militariami, bądź to wykonują niezwykle niebezpieczną pracę, często mają do czynienia z bronią palną. Jednak mimo tego, że na tego typu rodzaj broni wymagane jest specjalne zezwolenie, to osoby, które chcą czuć się bezpiecznie również pewnych rodzajów broni używać mogą.


kostka brukowa
Twórca artykułu: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie danych z: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg


W takim wypadku chodziłoby oczywiście o tego typu broń, którą można używać w Polsce legalnie. Może być ona chociażby gazowa, jednak niezależnie od jej typu, wszędzie taki temat wzbudza wielkie emocje. W Polsce istnieje Ustawa o Broni, jakiej art. 11 mówi, że nie jest wymagane zezwolenie na broń, jeżeli ta została wyprodukowana przed 1885 rokiem albo jest jej repliką. Znaczy to, że możemy zupełnie z poszanowaniem prawa nabyć nie tylko tzw. broń czarnoprochową, ale również amunicję czy produkty akcesoria do konserwacji. Nie dość tego, możemy także na własną rękę amunicję wytwarzać. I to bez dowolnych badań kontrolnych czy zezwoleń. Nie musimy być również członkami klubów strzeleckich czy kolekcjonerami.


Więcej tekstów

Smartphon w przystępnej cenie - co mamy do wyboru?

samrtphone marki LG
Twórca artykułu: Chris F
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W świecie urządzeń mobilnych, a w szczególności na rynku telefonów panuje zaciekła rywalizacja. Firmy stają w wyścigu aby przyciągnąć do siebie możliwie największą ilość użytkowników. Na podium sprzedaży telefonów z platformą Android plasuje się korporacja LG. Założona w 1958 roku firma przedstawiła już kilka ciekawych oraz popularnych rodzajów gadżetów, które cieszą się zainteresowaniem konsumentów.


W sklepach militarnych możemy kupić takie pistolety i rewolwery w cenie ok. 1000 zł. Zależnie od danego produktu, mogą posiadać one kaliber .36, .44 czy choćby 4,5 milimetra. Są różne typy broni, np. broń maszynowa, butelka zapalająca czy też kusza. Nie możemy zapominać również o nożach, przy czym te z drugiej strony mogłyby posłużyć do ratowania życia. Bywa tak w przypadku specjalistycznych noży ratunkowych.


Są jeszcze noże typu EDC albo multitoole.

Czy myślisz, że zamieszczone tu informacje są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www, a znajdziesz tam równie istotne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Jeśli jednak jesteśmy entuzjastami strzelectwa, moglibyśmy zapisać się na strzelnicę oraz w bezpiecznych warunkach sprawdzać swe umiejętności.
22/06/01, 19:52:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.