Każda firma w Polsce powinna pracować na legalnym sprzęcie i systemach

Posiadanie legalnych programów na komputerach to nie jedynie kwestia przestrzegania prawa, ale również ludzkiej uczciwości.


Ten, kto ma komputer, musi posiadać na nim tylko legalne oprogramowanie.


licytacja
Twórca artykułu: Girls Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


domofon
Twórca artykułu: Klaus Friese
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Dylematy komputerowe i skąd czerpać wiedzę na temat embadded

komputer
Twórca artykułu: sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
W współczesnym świecie wystarczy posiadać dostęp do Internetu żeby zaśmiecić sobie komputer. Ilość szkodliwego oprogramowania w sieci jest tak duża, że nie musimy nawet zaglądać na żadne niebezpieczne strony internetowe. Każdy kto myśli, że jego taka sytuacja nie dotyczy, gdyż posiada markowy system antywirusowy, niestety będzie w błędzie. Praktycznie każdego dnia ktoś tworzy nowe wirusy, konie trojańskie i inne szkodliwe programy, które mogą narazić nasz komputer na niesprawne działanie lub atak z zewnątrz. Czasami nie warto podejmować się próby naprawy czegoś, na czym się nie znamy, gdyż możemy spowodować jeszcze większe uszkodzenia.


I nie jest kluczowe, czy jest to nasz prywatny czy służbowy komputer. Wszyscy z pewnością pamiętamy kompromitację, która miała miejsce w Polsce kilka lat temu. Mundurowi, którzy powinni eliminować nieoryginalne programy na komputerach, sami takowe mieli na komputerach w komisariacie. Każdy laptop musi także posiadać oprogramowanie antywirusowe. Jest to szalenie istotne, ponieważ obecnie hakerzy są w stanie wysyłać nam różne "niespodzianki", które mogą narobić wiele szkód. Wirusy są w stanie ukraść nasze dane osobowe lub po prostu bardzo spowalniać pracę systemu. Przedsiębiorstwa muszą nawet posiadać program ( workflow faktur ) antywirusowy na wszelkich swych laptopach. W chwili, kiedy będziemy zatem zamawiać oprogramowanie, to trzeba podumać nad tym, co będzie dla nas najlepsze oraz jakie opcje są nam niezbędne. Warto by antywirus chronił nasze komputery, ale także sieć Wi-Fi. Ponadto powinien mieć dodatkową wersję upgreatowania się do najnowszej wersji. Dobrze byłoby, jeśliby oprogramowanie było lekkie i raczej nie obciążało systemu.


A już pełnią szczęścia będzie też zagwarantowana do oprogramowania pomoc techniczna przez cały okres trwania umowy. Jeśli nasza firma pracuje z zagranicznymi kontrahentami, to najlepiej byłoby, aby pomoc była 4/7.
22/06/17, 16:49:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.